Z ostatniej chwili: Już zamykają szkoły. Kolejni nauczyciele z koronawirusem

Nauczyciele wrócili do pracy, jednak nie na długo. Jak informuje Interia, poszczególne polskie szkoły ponownie zostają zamknięte dla uczniów i przechodzą na nauczanie zdalne. Niestety, pedagodzy pracujący w placówkach mieli kontakt nie tylko z pozostałymi nauczycielami, ale i uczniami. Setki osób znalazły się na kwarantannie.

Z ostatniej chwili: Już zamykają szkoły. Kolejni nauczyciele z koronawirusem

Mimo epidemii koronawirusa w Polsce wiele szkół zdecydowało się na zorganizowanie roku szkolnego tradycyjnie, 1 września. Niestety, jak się okazuje, niektóre placówki szybciej się zamknęły, niż otworzyły. Kolejni nauczyciele są zarażeni koronawirusem. 

Nauczyciele zakażeni koronawirusem – szkoły przechodzą na nauczanie zdalne

Jak informuje Interia, co najmniej czterech nauczycieli z dwóch szkół w województwie pomorskim jest zakażonych koronawirusem. Ten fakt wyszedł na jaw tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, o czym poinformowała Anna Obuchowska – zastępczyni pomorskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Niestety sanepid nie poinformował, o jakie konkretnie szkoły chodzi. Kwarantanna dla obu tych placówek potrwa dwa tygodnie. Lokalne media podają, że może chodzić o I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie oraz Szkołę Podstawową w Kiełpinie w powiecie kartuskim.

Zakażeni w Gdańsku

Anna Obuchowska podczas oficjalnej konferencji poinformowała także, że  w jednej z gdańskich szkół stwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego dziecka i jednego nauczyciela. Kilka osób z tego powodu zostało wysłanych na kwarantannę.

Z kolei w szkole w Unisławiu stwierdzono zakażenie u nauczycielki, która była obecna na rozpoczęciu roku szkolnego, o czym poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz:

-Informacje o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu dzisiaj. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny – wyjaśnił wójt.

– Nikt nie wiedział wcześniej o tym zakażeniu. Trwa postępowanie epidemiologiczne. W tym momencie na kwarantannę trafili już dyrektor placówki oraz zastępca, a także kilku nauczycieli i dwoje uczniów. Dyrektor i wicedyrektor uczestniczyli dzisiaj w rozpoczęciu roku – poinformował Jakub Danielewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

nauczyciele
fot. Jan Bielecki/East News

Niestety, zaczęły się pierwsze przypadki, których rodzice tak bardzo się obawiali.

źródło: fakty.interia.pl, lelum.pl