Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Epidemia koronawirusa doprowadziła do wprowadzenia kolejnych zaostrzeń w Polsce. Będą one dotyczyły sklepów i pracy. O nowych obostrzeniach w rozmowie z Polsat News powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Na chwilę obecną w Polsce zanotowano 1771 zakażeń koronawirusem, z czego 20 osób zmarło. Mimo wprowadzonych restrykcji epidemia rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Ponieważ wciąż nie wszyscy się do nich stosują, rząd został zmuszony do wdrożenia kolejnych ograniczeń. Kiedy wejdą one w życie? Wicepremier Piotr Gliński podczas rozmowy z Polsat News nie pozostawił żadnych wątpliwości. 

Epidemia koronawirusa w Polsce

Epidemia koronawirusa w Polsce doprowadziła do zamknięcia wielu placówek, ograniczenia w przemieszczaniu się oraz zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób. Obostrzenia, o których minister zdrowia poinformował 24 marca, mają trwać do 11 kwietnia. Jak się okazuje, musimy szykować się na kolejne restrykcje. 

Nowe restrykcje mają w szczególności dotyczyć sklepów oraz miejsc pracy. W rozmowie z Polsat News wicepremier podkreślił, że podczas tego weekendu w wielu miejscach publicznych, mimo narzuconych ograniczeń, pojawiły się duże zbiorowiska osób. Czy kolejne zakazy sprawią, że ludzie zaczną być bardziej odpowiedzialni? 

– Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach. Nie możemy łamać tych zasad, o których mówimy – powiedział w rozmowie z Polsat News Piotr Gliński 

Kiedy możemy spodziewać się nowych obostrzeń?

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, w rozmowie z Polsat News podkreślił, że mimo wprowadzonych obostrzeń epidemia wciąż się rozprzestrzenia, dlatego każdy z nas powinien pamiętać o zachowaniu wszelkich dodatkowych środków ostrożności. 

 Izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej. Musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas – dodał Piotr Gliński. 

Kiedy zdaniem wicepremiera zostaną wprowadzone kolejne restrykcje? Zapytany o to, czy pojawią się one w przyszłym tygodniu, zwięźle odpowiedział – one będą szybciej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

epidemia
Fot. TerriAnneAllen, Pixabay

Rząd wprowadzi kolejne ograniczenia.

epidemia
fot. pexels.com / Anna Shvets

Będą one dotyczyły sklepów i pracy.

źródło: polsatnews.pl