Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków

Polacy nie będą zadowoleni. Rząd zadecydował o wprowadzeniu nowego zakazu. Polacy starają się stosować do wszelkich zaleceń rządu, by jak najszybciej zwalczyć epidemię COVID-19. Obostrzenia zostały nałożone już m.in. na klientów w sklepach, przebywanie w parkach, wyjście osób niepełnoletnich, a teraz również i lasy. Wprowadzono zakaz przebywania w lasach, o czym oficjalnie poinformowało Ministerstwo Środowiska.

Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków

Wprowadzono nowy zakaz. Polacy nie będą zadowoleni

Przypominamy, że zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez epidemię koronawirusa w sklepie może przebywać jednocześnie 3 klientów na każdą z dostępnych kas, osoby niepełnoletnie mogą opuszczać dom jedynie pod opieką dorosłego, przebywać na zewnątrz mogą przebywać jedynie 2 osoby jednocześnie, a na mszach i pogrzebach może być obecnych 5 osób z wyłączeniem kapłana. 

Z uwagi na zakaz zgromadzeń Polacy zaczęli szukać alternatyw i by móc bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu zaczęli wybierać się na spacery do lasów. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie tak, że w lasach nagle zaczęły gromadzić się tłumy spacerowiczów. To zmotywowało rząd do podjęcia decyzji o zamknięciu Lasów Państwowych i Parków Narodowych. Zakaz obowiązuje od 3 do 11 kwietnia włącznie.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją premiera RP, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom - poinformowano.

źródło: interia, pikio