Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji

Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jak donosi Polsat News, większość rodziców według sondażu agencji badań SW Research dla Rzeczpospolitej nie chce, by ich dzieci kontynuowały nauczanie zdalne. Po ostatnich wydarzeniach przed systemem szkolnictwa stoi naprawdę duże wyzwanie. W sprawie wypowiedział się rzecznik GIS. Komentarz Jana Bondara nie wszystkim przypadnie do gustu.

Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji

Wraz z obostrzeniami, jakie zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, zamknięto wiele instytucji, a uczniowie rozpoczęli nauczanie zdalne. Choć wielu sądziło, że wraz z nowym rokiem szkolnym dzieci wrócą do szkół, sprawa wcale może nie być taka łatwa. 

Rodzice chcą powrotu dzieci do szkół

Jak poinformował portal PolsatNews.pl, część rodziców chce powrotu dzieci do szkół, a część wręcz przeciwnie. Według sondażu agencji badań SW Research dla Rzeczpospolitej47,2 proc. ankietowanych jest za tym, by od września uczniowie uczęszczali na zajęcia do klas. Natomiast Przeciw opowiada się 30,5 proc. badanych.

Choć badania zostały przeprowadzone przed ostatnimi dobami, w których doszło do rekordowych wzrostów zachorowań, liczby nie kłamią, a Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje wytyczne dla szkół. Czy jednak uczniowie wrócą do swoich ławek? Głos w sprawie zabrał Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego.

Czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu?

Niewykluczone, że uczniowie wrócą do szkół we wrześniu, choć do tej pory nie rząd nie ogłosił ostatecznej decyzji. Przed systemem szkolnictwa stoi ogromne wyzwanie. Co na to rzecznik GIS?

– W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej – powiedział w niedzielę w Polskim Radiu 24 Jan Bondar.

Rzecznik dokładnie wyjaśnił, jak miałaby wyglądać kwestia powrotu uczniów do szkół. 

 Chodzi o rozrzedzenie uczniów w miarę możliwości, przesunięcie lekcji w czasie tak, żeby nie dochodziło do kumulacji uczniów w danym momencie – zaznaczył rzecznik.

Choć rok szkolny rozpocznie się za niespełna miesiąc, na ostateczną decyzję jeszcze przyjdzie nam trochę zaczekać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uczniowie
fot. pexels.com/
Arthur Krijgsman

Większość rodziców chce, by od września ich dzieci wróciły do szkół.

uczniowie
Fot. pixabay.com/kaboompics

Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, uczniowie przeszli na nauczanie zdalne.

uczniowie
fot. unsplash.com./Feliphe Schiarolli

Rząd nie podał jeszcze oficjalnej decyzji, dotyczącej roku szkolnego 2020/21.

źródło:lelum.pl