Sposób w jaki krzyżujesz palce pokazuje typ twojej osobowości

Eksperci od mowy ciała wierzą, że sposób w jaki krzyżujemy palce podczas składania dłoni może zdradzić sporo szczegółów odnośnie naszej osobowości. Konkluzja ta oparta jest na badaniach przeprowadzonych przez laureata nagrody Nobla, Rogera Wolcotta Sperry'ego. Jego badania dowiodły, że mózg dzieli się na dwie półkule, których różna aktywność może wpływać na nasze zachowanie.

Sposób w jaki krzyżujesz palce pokazuje typ twojej osobowości

1. Lewy kciuk na wierzchu

Lewy kciuk na wierzchu

Jesteś praktyczną osobą. Nigdy nie podejmujesz decyzji pod wpływem impulsu, ani przed rozważeniem jej wad i zalet. Trudno cię oszukać, gdyż posiadasz wrodzoną zdolność dostrzegania kłamstw u innych osób. Powoduje to, że cieszysz się poważaniem wśród rodziny i znajomych, którzy wiedzą, że mogą polegać na twojej radzie. Nie znaczy to jednak, że jesteś poważną osobą. Wręcz przeciwnie, twój błyskotliwy humor potrafi rozjaśnić nawet najbardziej ponurą sytuację. Jesteś też romantyczką, potrafiąca sprawnie kierować sprawami miłosnymi.

2. Oba kciuki w jednej linii

Oba kciuki w jednej linii

Jesteś osobą wierzącą, że diabeł tkwi w szczegółach. Odznacza cię perfekcjonizm, i tego samego wymagasz od innych. Jesteś naturalnym liderem, i nie masz problemu z inspirowaniem innych. Zawsze jesteś gotowa wysłuchać opinii innych osób, i liczysz się z ich zdaniem. Jesteś szczera aż do bólu, co ma zarówno dobre jak i złe strony. W związku cenisz sobie szczerość i bezpośrednie podejście, i nie wstydzisz się mówić tego co leży ci na sercu.

Reklama

3. Prawy kciuk na wierzchu

Prawy kciuk na wierzchu

Cechuje cię silna emocjonalność. Rozumiesz i dostrzegasz emocje innych osób, nawet jeśli próbują je ukryć. Łatwo nawiązujesz kontakty i przekonujesz do siebie ludzi. Posiadasz perspektywę pozwalającą ci na nieszablonowe myślenie i podejście do wielu spraw. Przy podejmowaniu decyzji nie uciekasz od emocji, ale nie pozwalasz też by przyćmiły one twój osąd. W życiu miłosnym, twoja empatia i emocjonalna wrażliwość sprawia, że rozumiecie się z partnerem bez słów.

Źródło: brightside.me