Rzecznik ministerstwa zdrowia ujawnił, co stanie się w weekend. Niepokojące słowa

Weekend w Polsce będzie rekordowy? Niestety, nie mamy powodów do radości. Chodzi bowiem o ilość nowych zakażeń koronawirusem. Rzecznik ministerstwa zdrowia wyjawił, jak naprawdę wygląda sytuacja w kraju.

Rzecznik ministerstwa zdrowia ujawnił, co stanie się w weekend. Niepokojące słowa

Weekend sierpniowy nie zapowiada się łaskawie. Możemy odnotować w kraju wyjątkowo wysoki wzrost zakażeń koronawirusem. Przywrócenie restrykcyjnych obostrzeń może okazać się konieczne?

Rzecznik ministerstwa zdrowia ostrzega: weekend będzie ciężki

Dwa ostatnie dni lipca przyniosły w Polsce rekordową ilość zakażeń koronawirusem. Niestety, nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się polepszyć. Rzecznik ministerstwa zdrowia przerwał milczenie.

– Niestety, musimy się spodziewać nadal dużej liczby pozytywnych wyników ze Śląska. Na pewno w weekend będą raportowane jeszcze dane z przesiewu w kopalni Bielszowice. Dziś też 300 osób jest badanych z kopalni Silesia i kolejne 300 z kopalni Chwałowice — miał powiedzieć w rozmowie z Polską Agencją Prasową Wojciech Andrusiewicz, informuje portal wiadomosci.radiozet.pl.

Druga fala koronawirusa w Polsce?

Rzecznik ministerstwa zdrowia mówi, że na wysokie wskaźniki zachorowań znacznie wpływają rodziny górników, którzy systematycznie otrzymują wyniki testów. Niestety, wzrost zakażeń zanotowano też na Mazowszu i w Małopolsce. 

– Na Mazowszu niestety mamy nowe ogniska z imprez rodzinnych czy szpitala. Nie ma natomiast żadnych nowych ognisk w Małopolsce, tam nadal w raportach mamy zakłady pracy — powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia cytowany przez portal radiozet.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

weekend
fot. pexels.com Anna Shvets

Niestety, Polaków czeka wyjątkowo ciężki weekend.

źródło:radiozet.pl lelum.pl