RMF: Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Kiedy otworzą galerie handlowe? Nieoficjalne informacje

Szkoły zostały zamknięte już kilka tygodni temu, rodzice, a także ich dzieci zastanawiają się kiedy będzie możliwy powrót do regularnych zajęć. Wiele osób zastanawia się również, kiedy galerie handlowe po tygodniach wstrzymania działalności znów zaczną funkcjonować? RMF FM podaje nieoficjalne informacje.

RMF: Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Kiedy otworzą galerie handlowe? Nieoficjalne informacje

Władze naszego kraju od kilku dni zapowiadają kolejne zmiany. Być może już niedługo będziemy stopniowo wracać do normalności. Na pytania kiedy szkoły i galerie handlowe znów będą otwarte, odpowiada radio RMF FM, które przekazało nieoficjalne informacje w tej sprawie. 

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Dzieci nie prędko wrócą do szkoły. Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez radio RMF FM wynika, że rząd planuje przedłużyć zamknięcie wszystkich obiektów oświaty. Na ten moment szkoły, przedszkola i żłobki miały pozostać zamknięte do 26 kwietnia. Jednak prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas pozostaną zamknięte.

Nie jest to na pewno zbyt dobra wiadomość dla większości pracujących rodziców, jednak wszystko motywowane jest chęcią zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa. W związku z powyższym w planach jest również przedłużenie zasiłku na opiekę nad dzieckiem. 

W Polsce wciąż odnotowywane są kolejne zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło 206 nowych infekcji, kolejnych 5 osób zmarło. Na ten moment w Polsce oficjalnie potwierdzono 7 408 zakażeń, i 268 zgonów. 

Kiedy otworzą galerie handlowe?

Galerie handlowe otworzą znacznie później, niż planowano. Podobny scenariusz czeka salony fryzjerskie, które jeszcze kilka dni wcześniej, jak zapowiadano, miały wznowić swoją działalność. Po przeanalizowaniu statystyk stwierdzono, że jest jeszcze za wcześnie na podejmowanie takich kroków. Nie jest to jednak oficjalna informacja. 

Wstępnie otwarcie galerii handlowych i salonów fryzjerskich ma odbyć się tydzień później, niż przewidywał pierwotny plan. 

Rząd na bieżąco analizuje sytuacje w kraju i na podstawie aktualnych danych, będzie podejmował kolejne decyzje. Jeszcze minie sporo czasu, nim wrócimy do normalności. Musimy uzbroić się w cierpliwość. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szkoły
Screen z youtube.com/Onet News

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że szkoły i galerie handlowe nie zostaną otwarte w najbliższym czasie.

Źródło: rmf24.pl, wiadomosci.wp.pl