Ponad 15 rzeczy, których prawdopodobnie nauczysz się po raz pierwszy

Są zwierzęta, które udają ciążę, aby uzyskać więcej jedzenia od swoich opiekunów, gołębie mogą stwierdzić, czy ludzie mają raka, czy nie. Każdego dnia możemy nauczyć się czegoś nowego, a to, co odkryjemy, może wywołać uśmiech, zadziwić, a nawet w pewnym stopniu przestraszyć.

Ponad 15 rzeczy, których prawdopodobnie nauczysz się po raz pierwszy

1. Wiele szminek zawiera rybie łuski.

Składnik zwany guaniną jest używany w wielu pomadkach, aby uzyskać  połyskliwy efekt . Składnik ten pochodzi z rybiej łuski iw przemyśle kosmetycznym nazywany jest „esencją perłową”.

2. Gołębie potrafią rozpoznać raka piersi na mammogramach tak samo dobrze, jak potrafią to eksperci.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment i nauczyli gołębie rozróżniać między szkiełkami pacjentów z rakiem piersi a preparatami osób zdrowych. Ptaki potrafią dokładnie posortować slajdy według kategorii i rozpoznać, który z nich wykazuje raka, a który nie.

3. Bakłażan zawiera nikotynę.

Z technicznego punktu widzenia bakłażan jest jagodą, a jego nasiona zawierają nikotynę . Jego stężenie wynosi około 100 nanogramów na gram bakłażana. Jednak, aby skonsumować ilość nikotyny równą 1 papierosowi, musiałbyś zjeść około 20  funtów bakłażana i prawdopodobnie zostałbyś zabrany do szpitala. Nie jest to spowodowane nikotyną, ale ogromną ilością błonnika, który można spożywać, jedząc tak dużo bakłażana w jednej porcji.

4. Dzięki telewizorom z płaskim ekranem o wysokiej rozdzielczości psy mogą widzieć ekrany telewizyjne, a także ludzi.

Psy widzą obrazy na ekranach telewizorów podobnie jak my i są wystarczająco inteligentne, aby rozpoznawać zwierzęta pokazywane w filmach i serialach telewizyjnych, dokładnie tak, jak w prawdziwym życiu. Rozpoznają nawet zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widzieli, i odgłosy psów telewizyjnych, takie jak szczekanie.

5. W Japonii jest dom uzdrowiskowy, w którym można wziąć kąpiel z makaronem.

Ichiro Furuya, właściciel spa, twierdzi, że „Ostatnio ludzie są bardzo zaniepokojeni piękną skórą i wiedzą o działaniu kolagenu, który jest zawarty w naszym bulionie wieprzowym. W tej kąpieli każdy może się dobrze bawić i korzystać ze zdrowych elementów makaronu ramen ”.

6. Krowy nazywane produkują o 258 litrów więcej mleka niż te bezimienne.

Brytyjscy naukowcy porównali produkcję z krajowego krajowego rejestru mleka z odpowiedziami ankietowymi 516 hodowców by sprawdzić, czy istnieje związek między ilością mleka a nazewnictwem krów. Producenci mleka, którzy nazywali swoje krowy po imieniu, otrzymywali od swoich krów 2105 galonów (7938 litrów) mleka, w porównaniu z 2029 galonami (7680 litrów) na 10-miesięczny cykl laktacji.

7. Banany są radioaktywne.

Na całym świecie rośnie ponad 1000 odmian bananów. Jest naukowo udowodniony fakt, że banany zawierają radioaktywny pierwiastek Potas-40. Istnieje nawet pomiar promieniowania zwany „Ekwiwalentną dawką banana”, który oznacza dawkę promieniowania, jaką jedna osoba spożywa podczas jedzenia jednego banana.

8. Ciało ludzkie zawiera 0,2 mg złota.

Złoto znajduje się we krwi i jest niezbędne dla naszych stawów . Jest również niezbędnym elementem w przekazywaniu sygnałów elektrycznych w całym ciele. Ciało przeciętnego człowieka , ważące 70 kilogramów, zawierałoby łącznie 0,2 miligrama złota. Gdyby ilość złota w ludzkim ciele została zamieniona w litą kostkę, miałaby około 0,22  milimetra.

9. Możesz zaoszczędzić 584 galony wody sikając pod prysznicem.

Według  badań , jeśli bierzesz prysznic raz dziennie i sikasz podczas tego prysznica, możesz zaoszczędzić 1,6 galona wody, nie spłukując toalety. Aby więc policzyć, przez 365 dni w roku jest w sumie 584 galony wody, które można zaoszczędzić, tylko sikając pod prysznic.

10. Na drogach Paryża nie ma znaków „Stop”.

W Paryżu jest 6100 ulic, a żadna z nich nie ma znaku stopu dla kierowców. Ostatni znak stopu został usunięty gdzieś między 2012 a 2014 rokiem i od tego czasu paryski ruch drogowy funkcjonuje całkowicie bez nich. Powodem tego jest to, że samochód po prawej stronie w Paryżu zawsze ma pierwszeństwo.

11. Dzieci przebrane za Batmana radzą sobie lepiej w nudnych zadaniach.

Według  badań dzieci będą częściej pracować w kostiumie Batmana.

Jednak Mroczny Rycerz to nie jedyny kostium postaci, który inspiruje dzieci do bycia bohaterami podczas wykonywania codziennych zadań.

Naukowcy odkryli, że dzieci przebrane za Boba Budowniczego, Roszpunki i Dory Odkrywca również wydają się pracować ciężej.

12. W Japonii jest podwodna skrzynka pocztowa, z której można wysyłać pocztę.

Najgłębsze podwodne pudełko zwykle otrzymuje codziennie około 1000 do 1500 przesyłek pocztowych, z których wiele jest wysyłanych przez członków rodziny do swoich bliskich, a ten mały element infrastruktury ma szczególne znaczenie. Znajduje się w zatoce Susami w  Japonii i został umieszczony na głębokości 10 metrów od wybrzeża. Możesz kupić wodoodporną kartę, napisać na niej wiadomość i wysłać do kogo chcesz podczas nurkowania.

13. Kolor jabłka nie ma nic wspólnego z jego słodkością.

Według  przewodnika klasyfikacji jabłek , Red Delicious, który ma głęboki czerwony kolor, jest mniej słodki niż Fuji, który ma wyblakły czerwony kolor, ale jest uważany za odmianę „super słodką”.

14. Świat jest niewyraźny dla dzieci, kiedy się rodzą, a ich wzrok nie staje się super ostry, dopóki nie osiągną pierwszego roku życia.

Kiedy Twoje dziecko się rodzi, widzi Ciebie i otaczający go świat niewyraźnymi oczami. Skupiają się lepiej na obiektach znajdujących się w odległości do  10  cali od ich twarzy. Jest to właściwa odległość, aby dziecko mogło obserwować Twoją twarz, gdy je trzymasz lub karmisz.

W wieku około 3  miesięcy oczy Twojego dziecka mogą podążać za rzeczami dookoła, więc jeśli pomachasz kolorową zabawką w pobliżu jego oczu, zaczną śledzić ruch.

W wieku 12 miesięcy niemowlęta widzą bardzo wyraźnie rzeczy, zarówno bliskie, jak i dalekie. Potrafią nawet szybko skupić się na szybko poruszających się obiektach.

15. Pandy mogą udawać ciążę.

Wskaźnik urodzeń pandy jest niezwykle niski, więc opiekunowie zwykle traktują to jako specjalną okazję, gdy panda zajdzie w ciążę. Traktują tę pandę z większą uwagą i dają jej smaczniejsze jedzenie. Wiadomo również, że pandy  udawały ciążę, aby otrzymać więcej uwagi i smakołyków od swoich opiekunów. Fałszywa ciąża od samego początku nie jest łatwa do odróżnienia od prawdziwej, ponieważ zwierzęta wykazują wszystkie oznaki ciąży, w tym zmiany fizyczne.

16. Wrony chowają urazy.

Badania wykazały, że wrony pamiętają twarze ludzi, którzy zrobili je źle, a później mogą rozpoznać tę osobę i dokonać na niej zemsty.

17. Królowa Elżbieta była mechanikiem podczas II wojny światowej.

Podczas II wojny światowej Elżbieta była 18-letnią księżniczką. Wstąpiła do Pomocniczej Służby Terytorialnej Kobiet i szkoliła się w Londynie jako  mechanik . Była także kierowcą ciężarówki wojskowej . Elżbieta jest jedyną kobietą z rodziny królewskiej, która służyła w siłach zbrojnych i jest jedyną żyjącą głową państwa, która służyła podczas II wojny światowej.

Jaki fakt, którego niedawno się dowiedziałeś, sprawił, że rzuciłeś się do telefonu i wygooglowałeś go, ponieważ wydawało się to tak niewiarygodne dla twoich uszu?

źródło:brightside.me