Ponad 10 wynalazków, które kiedyś były wizją przyszłości a dzisiaj używamy ich na co dzień.

Kiedyś marzenie pisarza, a dziś rzeczywistość. W wielu różnych filmach, serialach telewizyjnych i książkach widzieliśmy technologie, których chcielibyśmy mieć w prawdziwym życiu. Większość z tych fikcyjnych wynalazków prawdopodobnie dała naukowcom kilka pomysłów do pracy, aby zmienić nasze życie w niekończącą się przygodę.

Ponad 10 wynalazków, które kiedyś były wizją przyszłości a dzisiaj używamy ich na co dzień.

1. Drukarka 3D

W każdym serialu telewizyjnym i filmie Star Trek widzieliśmy replikator. Pomogło załodze zdobyć jedzenie w kilka sekund, a także odtworzyć ważne części statku do naprawy. Dziś może nie możemy jeszcze odtworzyć żywności, ale mamy drukarkę 3D, która służy do tworzenia części do maszyn, a także ludzkich narządów.

2. Łódź podwodna

W książce Dwadzieścia tysięcy mil pod powierzchnią morza wszystkie przygody toczyły się na łodzi podwodnej. Chociaż nie wszyscy w tamtym czasie wiedzieli, czy ten rodzaj transportu kiedykolwiek będzie możliwy, uważano go za fikcję. Jednak dzisiaj mamy nowoczesne łodzie podwodne, które potrafią znacznie więcej niż tylko podróżowanie pod wodą.

3. VR

W takich filmach jak Hackers , wielu z nas widział technologię podobną lub nawet taki sam jak VR mamy teraz. Dziś możemy naprawdę cieszyć się wirtualną rzeczywistością, a nawet grać w gry wykorzystujące  technologię.

4. Ręczne medyczne urządzenie diagnostyczne

Wygląda na to, że Star Trek nie tylko nas bawił, ale pomógł naukowcom w pomysłach na technologię. Jeśli pamiętasz urządzenie diagnostyczne z programu, wiesz, jak korzystne byłoby posiadanie go dzisiaj. Podczas opracowywania podobnego urządzenia możemy wziąć termometr na podczerwień jako nowoczesny przykład czegoś, co każdy ma dziś okazję używać w domu.

5. Billboard cyfrowy

W przeszłości billboardy były proste i miały tylko jeden obraz. Jednak podobnie jak w filmie Blade Runner , dziś na billboardach pojawiają się całe reklamy i bardzo ciekawe zapowiedzi.

6. Taser

Paralizator został wymyślony przez Jacka Covera, którego zainspirowała książka Tom Swift and His Electric Rifle. Nazwał nawet urządzenie po książce „paralizatorem”, co jest w zasadzie akronimem tytułu książki. Dziś ten gadżet może z łatwością nas ochronić, nie narażając czyjegoś życia.

7. Dron budy Snoopy

Wielu z nas umiłował i prawdopodobnie nadal kocham oglądanie kreskówek i filmów animowanych, takich jak The Peanuts filmu . Otto Dieffenbach postanowił odtworzyć latającą budę Snoopy i dziś możemy nawet latać nią sami.

8. Samochody autonomiczne

Samojezdne samochody można było zobaczyć w wielu różnych filmach, zanim jeszcze mogliśmy sobie wyobrazić jazdę jednym z nich. Jednym z tych filmów byłem ja, Robot . Jednak obecnie wiele firm jest u progu wypuszczenia do produkcji autonomicznych samochodów, co oznacza, że ​​najprawdopodobniej zobaczymy je na drogach w  2020 roku  lub później.

9. Urządzenia uruchamiane gestami

Od komputerów po telefony, urządzenia uruchamiane gestami stają się coraz bardziej powszechne. Fajnie było zobaczyć ich w filmach, np. W  raporcie mniejszości , ale teraz te pomysły wydają się jeszcze lepsze i bardziej przydatne, gdy mamy je codziennie do naszej dyspozycji.

10. Sterowanie głosowe

Chociaż sterowanie głosowe było możliwe tylko w filmach i serialach telewizyjnych, takich jak Star Trek , teraz jest częścią naszego codziennego życia. Możemy kontrolować nasze telefony, komputery, a nawet nasze domy za pomocą naszych głosów.

11. Inteligentne zegarki

W większości powieści, filmów i seriali telewizyjnych, takich jak Golden Eye , Spy Kids czy  Dick Tracy , w większości opowieści o detektywach i tajnych agentach mieli zegarki, które pomagały im się komunikować. Dziś mamy inteligentne zegarki, które możemy połączyć z naszymi telefonami i rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną. Teraz każdy może poczuć się jak tajny agent.

12. Karty kredytowe

Przed karty kredytowe były jeszcze coś, książka Patrząc wstecz przez  Edwarda Bellamy z 1887 mówi o rodzaju płatności, które on nazywa „karty kredytowej”.

13. Hoverboard

Wszystkie 3 filmy z serii Powrót do przyszłości dotyczyły technologii, którą wciąż możemy sobie tylko wyobrazić, maszyny do podróży w czasie. Ale w drugiej części filmu pokazali, jak ich zdaniem będzie wyglądać przyszłość. Istnieją prototypy hoverboardów i nie możemy się doczekać, aby wypróbować je w przyszłości. 

14. Latające samochody

Fifth Element to jeden z tych filmów, które miały miejsce w przyszłości. Było wypełnione gadżetami, o których w tamtym czasie nikt prawdopodobnie nie przypuszczał, że zobaczymy je w najbliższym czasie. Niektóre z tych osiągnięć technologicznych nie są dziś dla nas dostępne. Jednak wynalazcy pracują nad  latających samochodów i miejmy nadzieję, będziemy mieli jeden wkrótce.

źródło:brightside.me