Polacy będą rozczarowani. Ujawniono, jak będą wyglądać wakacje

Wakacje w tym roku wyglądać będą zupełnie inaczej niż w naszych planach. Branża turystyczna jest prawdopodobnie najmocniej cierpiącą odnogą gospodarki w związku z epidemią koronawirusa. Trend ten nie dotyczy tylko polskiego rynku, biura turystyczne upadają na całym świecie, a tegoroczne wakacje nie pozwolą im raczej na odbicie się od finansowego dna. Wywiadu udzielił ostatnio wiceprezes biura podróży Itaka, a jego słowa mogą rozczarować wielu Polaków.

Polacy będą rozczarowani. Ujawniono, jak będą wyglądać wakacje

Wakacje 2020 miały być niezapomniane, ale w zupełnie inny sposób. Niestety, wczasy które zaplanowaliśmy, trzeba było odwołać, i nie zapowiada się, że w tym roku będziemy mieli jeszcze możliwość dalekich podróży.

Wakacje będą zupełnie inne niż do tej pory

Wakacje to czas w roku, na który czekamy przez większość czasu. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała wiele naszych planów, jednak najbardziej zmartwieni są pracownicy branży turystycznej. Dla nas to jedynie rezygnacja z wyjazdu, a dla wielu biur podróży to brak jakiegokolwiek zarobku. Wywiadu portalowi BusinessInsider udzielił Piotr Henicz, wiceprezes i współwłaściciel biura podróży Itaka. Jego słowa rozczarują Polaków, zdradził jak według niego wyglądać będą tegoroczne wakacje.

- "Najdziwniejsze wakacje w historii" to bardzo trafne określenie, bo nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na ogrom pytań, jak te wakacje tak naprawdę będą wyglądać - mówił w rozmowie z dziennikarką Natalią Szewczak. Wyjaśnił również, dlaczego to właściwe słowa do opisu obecnej sytuacji.

Mnóstwo niewiadomych

- Trudno, aby prowadząc biuro podróży, przygotowując się do sezonu i mając w planie obsłużenie miliona turystów, nie znać równocześnie odpowiedzi na takie pytania jak: kiedy zostanie zniesiona kwarantanna, kiedy skończy się izolacja, kiedy zostaną otwarte lotniska i granice - powiedział wiceprezes Itaki. 

- Widać, że turyści w obawie o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i w związku z dużą liczbą niewiadomych, decydują się częściej na jeszcze bardziej odległe terminy - przeczytać możemy w wywiadzie BusinessInsider. Pojawiają się plany strategii biura w stosunku do tegorocznych wakacji.

Zmiany są konieczne

- Jeżeli izolacja ma dłużej trwać i mamy funkcjonować w tej "nowej normalności", a wszystko na to wskazuje, to będziemy potrzebować innego rodzaju odpoczynku i spokoju. Pod te potrzeby przygotowujemy naszą ofert - podkreśla w rozmowie Piotr Henicz. W rozmowie z dziennikarką wiceprezes Itaki przyznaje, że według prognoz Polacy wybiorą lokalne cele podróży i będą szukać małych i kameralnych pensjonatów.

- Turystyka krajowa to tylko nasza działalność dodatkowa, przede wszystkim w celu utrzymania relacji z klientami. [...] Jest wielce prawdopodobne, że dużej części tych klientów nie będzie stać na to, na co było stać do tej pory - tegoroczne prognozy wakacyjne prezentowane przez współzałożyciela Itaki nie są więc zbyt optymistyczne.

Źródło: BusinessInsider, pikio.pl