Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa ponownie wracają do Polski. Jak poinformował podczas czwartkowej konferencji Łukasz Szumowski, Polacy zamieszkujący czerwone strefy będą musieli przygotować się na ogromne zmiany. Już od 8 sierpnia zamknięte zostaną kina, siłownie i nie tylko, a nakaz zakrywania ust i nosa będzie obowiązywał również na ulicach. Rzecznik ministerstwa zabrał głos w sprawie.

Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków

W piątek 7 sierpnia w Polsce padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu doby przybyło 809 chorych, a Polska została podzielona według trzech stref: czerwonej, żółtej i zielonej. W niektórych miejscach już od soboty wrócą niektóre obostrzenia.

Obostrzenia wracają do Polski

Od soboty 8 sierpnia w 19 powiatach objętych czerwoną strefą, w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem, powrócą obostrzenia, które towarzyszyły nam w ostatnich miesiącach.

– Mniejsza liczba kontaktów w miejscach publicznych i na różnego rodzaju uroczystościach oraz obowiązek zasłaniania twarzy po wyjściu z domu, to mniejsza możliwość transmisji. Dlatego właśnie wprowadzamy obostrzenia tam, gdzie teraz wirusa jest najwięcej – cytuje wypowiedź rzecznika Ministerstwa Zdrowia dla PAP TVN24.pl.

Obostrzenia w czerwonej strefie

W czerwonej strefie obowiązywać będą obostrzenia dotyczące zakazu organizacji targów i kongresów, zamknięte zostaną kina, siłownie, kluby fitness i sanatoria. Wyłączone zostanie również funkcjonowanie parków rozrywki i wesołych miasteczek, a także zostanie przywrócone ograniczenie zgromadzeń publicznych, również spotkań rodzinnych, do 50 osób.

Jak informuje TVN24, obecnie strefa czerwona obejmie powiat pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik w województwie śląskim, powiat ostrzeszowski w województwie wielkopolskim, nowosądecki i Nowy Sącz w województwie małopolskim, a także powiat wieluński w województwie łódzkim.

 Będziemy wprowadzać obostrzenia w nowych powiatach i likwidować je w tych gdzie zakażenia spadają – zapowiedział Wojciech Andrusiewicz. Jak poinformował, baza powiatów będzie aktualizowana co tydzień.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia podało informacje dotyczące obostrzeń wprowadzanych w powiatach objętych czerwoną strefą.

Lista powiatów ma być aktualizowana co tydzień. 

źródło: tvn24.pl, lelum.pl