Minister zdrowia zabrał głos w sprawie obostrzeń na Sylwestra. Czy możemy zapomnieć o świętowaniu w szerszym gronie?

Sylwester w tym roku będzie całkiem inny niż wszystkie poprzednie. Nie jest tajemnicą, że z powodu pandemii koronawirusa wszystkie imprezy okolicznościowe będą musiały zostać odwołane. Minister Zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do sprawy tegorocznego Sylwestra. Oficjalne informacje na temat „ostatniej imprezy w roku” pojawią się po Świętach Bożego Narodzenia. Co zatem nas czeka w nadchodzące obchody nowego roku?

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie obostrzeń na Sylwestra. Czy możemy zapomnieć o świętowaniu w szerszym gronie?

Z tego materiału dowiesz się:

  • Co powiedział Minister Zdrowia na temat Sylwestra w 2020 rokiu,
  • Które stacje telewizyjne nie zorganizują koncertów na tegorocznego sylwestra,
  • Które miasto nie zorganizuje imprezy plenerowej.

Nowy rok coraz bliżej, zatem ludzie zastanawiają się, jak spędzić Sylwestra w tym roku. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłosił, że oficjalne decyzje na temat Sylwestra zostaną ogłoszone po nadchodzących wielkimi krokami Świętach Bożego Narodzenia.

Sylwester 2020

Sylwester jest jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku przez każdego Polaka. Bardzo często zdarza się, że obchody planujemy zdecydowanie wcześniej, by zarezerwować sobie terminy na wyjazdy do ulubionych miejsc. W tym roku te plany mogą się trochę pokrzyżować.

Z uwagi na pandemię koronawirusa mnóstwo lokali, domów weselnych i innych popularnych miejsc do spędzania imprezy sylwestrowej zostanie zamkniętych. Wobec tego mnóstwo osób decyduje się na organizację tzw. domówek, czyli imprez domowych w gronie rodziny lub przyjaciół. Niestety tym razem, to także może nie wypalić.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że oficjalne informacje na temat tegorocznego Sylwestra pojawią się po Świętach Bożego Narodzenia. Co więcej, podczas wywiadu dla Wirtualnej Polski stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie, by wypowiadać się na ten temat.

– Na razie jesteśmy na pewno nieelastyczni […] do 27 grudnia, a potem zobaczymy. […] Naprawdę, za wcześnie jest do wypowiadania się właśnie w taki definitywny sposób, co będzie dalej – tłumaczył Minister Zdrowia w rozmowie z Wirtualną Polską.

Imprezy masowe w Sylwestra

Wiadomo już, że niektóre stacje telewizyjne w tym TVN i Polsat nie zorganizują plenerowych koncertów na tegorocznego sylwestra. Coraz więcej miast ogłasza także rezygnację z organizacji plenerowych obchodów ostatniego dnia w roku.

Na taki ruch zdecydowała się m.in. Warszawa. Rzecznik warszawskiego Ratusza Karolina Gałecka wypowiedziała się na ten temat.

– W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester się nie odbędzie. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już inna sytuacja epidemiczna i uda się to zrekompensować – opowiadała Karolina Gałecka.

Pojawiły się także doniesienia, że zaistnieje możliwość organizacji większych imprez, ponieważ Polska do czasu sylwestra miałaby znaleźć się w tzw. żółtej strefie.

Już wkrótce powinniśmy spodziewać się kolejnych komunikatów ze strony rządzących, jednak nie jest tajemnicą, że wszystko zależne będzie od przebiegu Świąt Bożego Narodzenia i stanu epidemicznego w kraju.

Źródło: radiozet.pl, o2.pl, lelum.pl