Minister zdrowia właśnie zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół. Wszystko jasne

Minister zdrowia odniósł się do coraz bardziej rosnących wątpliwości dotyczących powrotu uczniów do szkół we wrześniu. Ostatni gwałtowny wzrost zachorowań zmartwił wielu rodziców. Łukasz Szumowski w rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego Radia, przyznał, jak tak naprawdę może wyglądać sytuacja.

Minister zdrowia właśnie zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół. Wszystko jasne

W ciągu ostatniego tygodnia notowano coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Powrót do szkół już za miesiąc, rodzice zastanawiają się, jak potoczy się sytuacja, jeśli poziom zachorowań utrzyma się na tak wysokim poziomie. Minister zdrowia przedstawił planowane rozwiązania.

Minister zdrowia o powrocie do szkół

-Drugi września powinien być dniem normalnej nauki w szkołach – zapewnił Łukasz Szumowski w rozmowie z Polskim Radiem i dodał:

-Chcielibyśmy dać szansę do tego, żeby szkoły w powiatach, zależnie od stanu epidemicznego, mogły reagować inaczej, mogły na przykład prowadzić mieszaną edukację zdalną i w klasach, czy dla pewnych grup, gdzie to jest łatwe do wprowadzenia, tylko zdalną.

Decyzja o nauczaniu zależy od regionu

Łukasz Szumowski wielokrotnie wspominał o regionalizacji, to znaczy działaniu zgodnie z sytuacją epidemiczną panującą w danym regionie:

Będziemy proponowali pewne rozwiązania legislacyjno-prawne, między innymi po to, żeby dać możliwość większej regionalizacji działań – zaznaczył Szumowski.

To rozwiązanie niesie za sobą większą decyzyjność samorządową. Oznacza to, że gmina, a nawet sam dyrektor placówki będą odpowiedzialni za ocenę sytuacji i wprowadzenie nauczania zgodnie z zachowaniem bezpieczeństwa uczniów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MINISTER ZDROWIA
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 09.06.2020.

Łukasz Szumowski zakłada, że dzieci normalnie pójdą do szkoły 2 września.

źródło:lelum.pl, dziendobry.tvn.pl