Minister edukacji o zamykaniu szkół i nauce zdalnej. Ujawnił całą prawdę

Minister edukacji w środę udzielił wywiadu, w którym odpowiedział na nurtujące wielu Polaków pytania. Przy okazji ujawnił prawdę na temat nauki zdanej. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę, co stanie się, gdy dana placówka zostanie zamknięta. Oto odpowiedź szefa resortu.

Minister edukacji o zamykaniu szkół i nauce zdalnej. Ujawnił całą prawdę

Minister edukacji udzielił wywiadu portalowi wpolsce.pl i przekazał najważniejsze informacje. Co się stanie, kiedy uczniowie będą musieli uczyć się z domu? Ile szkół już zostało zamkniętych?

Minister edukacji o nauce zdalnej

Ile szkół pracuje zdalnie? Już w pierwszym tygodniu września pojawiały się informacje o zamykaniu szkół. Minister edukacji powiedział, że większość szkół pracuje w normalnym trybie. Jak twierdzi, jedynie w ułamku procenta inspekcja sanitarna zdecydowała o przejściu na naukę mieszaną lub zdalną, a do zakażenia w większości doszło poza placówką.

Minister podkreślał, że przejście na system zdalny lub mieszany ma swój określony czas i nie może trwać w nieskończoność. 

Szkoły będą wracały do normalnego trybu

-Podkreślę, że kształcenie mieszane bądź kształcenie na odległość dla całej placówki dotyczy tylko jakiegoś czasu, mniej więcej tyle, ile trwa kwarantanna i po niej uczniowie, nauczyciele powinni wrócić do stacjonarnej nauki – mówił Dariusz Piontkowski.

Minister zapewniał, że konieczna jest współpraca dyrektorów z inspekcją sanitarną, ponieważ dyrektorzy nie są w stanie realnie określić zagrożenia. Inspekcja ma być wsparciem wydającym ostateczną decyzję.

Źródło: wpolsce.pl,lelum.pl