MEN pilnie wprowadza ogromne zmiany w szkołach, już od teraz. Dzieci załamane, rodzice wniebowzięci

Ministerstwo Edukacji Narodowej zakomunikowało, że w szkołach pojawią się nowe wytyczne. Od dłuższego czasu sytuacja w kraju jest nieciekawa. Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, w szkołach istnieje coraz większe zagrożenie i ryzyko zakażeń, dlatego rząd nie ma zamiaru zwlekać i podejmuje coraz częstsze działania. Właśnie pojawiła się aktualizacja MEN, która niekoniecznie przypadnie dzieciom do gustu. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów. Rodzice w końcu odetchną z ulgą.

MEN pilnie wprowadza ogromne zmiany w szkołach, już od teraz. Dzieci załamane, rodzice wniebowzięci

Ministerstwo Edukacji Narodowej aktualizuje wytyczne. Wkrótce możemy spodziewać się nowych ustaw, które zostaną zastosowane w szkołach. W dalszym ciągu nie można być niczego pewnym, dlatego podjęte działania mogą okazać się bardzo przydatne i skuteczne. Rodzice uczniów będą mogli odetchnąć z ulgą, dzięki nowym regulacjom, ich pociechy będą jeszcze bardziej bezpieczne.

Ministerstwo Edukacji narodowej podjęło kolejne działania

MEN wprowadziło nowe wytyczne, które dotyczą noszenia maseczek w szkołach. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie to obowiązek. Jednak nie wszędzie. Jak informuje Radio Zet, z nowych wytycznych wynika, że dyrektorzy będą mieli możliwość wprowadzenia takiego obowiązku jeśli na lekcjach bądź na przerwach uczniowie nie będą mogli zachować odpowiedniego dystansu.

Nowe zapisy w wytycznych sanitarnych zostały opracowane przez resort edukacji razem z resortem zdrowia oraz głównym inspektoratem sanitarnym. Resort zdrowia wydał komunikat na swojej stronie internetowej, w której zakomunikowano:

– MEN na bieżąco reaguje na potrzeby uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji pracy szkoły w czasie epidemii – informuje resort.

Zmiany dotyczące zakrywania ust i nosa w szkołach

Radio Zet informuje, że w wytycznych MEN wprowadzono zapis, który jest konieczny ze względu na ochronę dzieci przed chorobami przewlekłymi. 

 Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi: np. obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy; w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa – informuje MEN.

Zmiany dotyczą również zaleceń dla dyrektorów szkół ze stref żółtej i czerwonej, w której prowadzone jest nauczanie indywidualne.

– Z uwagi na możliwość nauczania indywidualnego dla dzieci z orzeczeniem dodaliśmy zapis określający sposób prowadzenia takich zajęć: w przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego – nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – przekazano.

Te zmiany mogą dodać otuchy rodzicom pociech. Choć dzieci, skore do zabawy w grupach, mogą być bardzo niepocieszone nowymi zasadami, najważniejsze jest ich bezpieczeństwo.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Minister edukacji
fot. screen YouTube @MinisterstwoEdukacjiNarodowej

MEN wprowadza nowe zmiany w wytycznych w szkołach. Wkrótce dyrektorzy będą mogli wprowadzić obowiązek noszenia maseczek.

Źródło: radiozet.pl,lelum.pl