Matura 2020: znamy termin. Rząd podał konkretne informacje dotyczące szkół i egzaminów

Matura i egzamin ósmoklasisty przez ostatnie tygodnie stały pod znakiem zapytania. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, w tym naruszyła harmonogram końcowych testów. Rząd oficjalnie poinformował o nowych terminach, wiadomo kiedy odbędą się egzaminy.

Matura 2020: znamy termin. Rząd podał konkretne informacje dotyczące szkół i egzaminów

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim testy podsumowujące kolejny etap nauki. W tyk roku niestety, z przyczyn oczywistych, matura i egzamin ósmoklasisty nie odbędą się w planowanym terminie. Rząd podał konkretne informacje dotyczące nowych dat, wiemy już kiedy zostaną przeprowadzone testy. 

Już wiadomo kiedy odbędzie się matura i egzamin ósmoklasisty

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, w jakich miesiącach zostanie przeprowadzona matura i egzamin ósmoklasisty. Premier Mateusz Morawiecki podczas transmisji na żywo poinformował, jakie konkretnie miesiące są brane pod uwagę. Dziś już wiemy, że matura ruszy 8 czerwca – wtedy uczniowie napiszą egzamin z języka polskiego. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca.

Matura i egzamin ósmoklasisty to dwa, bardzo istotne wydarzenia w życiu każdego ucznia. W końcu stało się jasne, kiedy przyszli studenci i uczniowie szkół średnich będą mogli się z nimi zmierzyć. 

Tegoroczna matura inna niż zwykle?

Matura 2020 być może będzie wyglądała nieco inaczej niż zwykle. Ostateczna forma egzaminu nie jest jeszcze znana, jednak pod uwagę brane są różne scenariusze. Prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa, maturzystów w tym roku ominie część ustna. 

Jest to jeden z wariantów, które bierzemy pod uwagę, aby część ustna nie odbyła się. […] egzamin ustny nie wpływa w żaden sposób na rekrutację do szkół wyższych. – wypowiadał się Dariusz Piontkowski, jak podaje wiadomosci.gazeta.pl. 

Inne warianty egzaminu ósmoklasisty są również brane pod uwagę. Jednak nie są to jeszcze oficjalne informacje. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam wiele planów. Wszyscy musimy dostosować się do panujących obecnie warunków. Miejmy nadzieję, że z każdym następnym tygodniem sytuacja w naszym kraju i na świecie będzie coraz lepsza.  

Maturzystom i uczniom ósmych klas życzymy powodzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matura
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 20.11.2019.

Wiadomo już, kiedy odbędzie się matura i egzamin ósmoklasisty. 

Źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.gazeta.pl