Matura 2020 odbędzie się w maju? Premier Morawiecki odpowiada

Matura 2020, planowo, miałaby odbyć się w maju. Czy w związku z zaistniałą sytuacją, uczniowie polskich liceów przystąpią do egzaminu dojrzałości w założonych terminach? Premier Morawiecki odpowiada.

Matura 2020 odbędzie się w maju? Premier Morawiecki odpowiada

Z powodu panującej pandemii koronawirusa, w Polsce zamknięto między innymi żłobki, przedszkola oraz szkoły. Pojawia się więc pytanie, czy matura 2020 zostanie przesunięta, a wakacje zostaną skrócone? Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, postanowił odpowiedzieć na niepokojącą kwestię w rozmowie z jednym z najpopularniejszych polskich YouTuberów – Blowkiem. 

Matura 2020 terminy
 
Matura 2020 zgodnie z harmonogramem CKE ma odbyć się w maju. Uczniowie ostatnich klas licealnych oraz techników, do pierwszego egzaminu dojrzałości przystąpią 4 maja, a swoją wiedzę będą mogli udowodnić przez kolejne dwa tygodnie. Jednak, czy panujący w Polsce stan epidemiczny może sprawić, że matura 2020 opóźni się w czasie? 
Rząd podkreśla, by tego okresu nie traktować jako ferie. W dobie digitalizacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało nauczycielom nauczanie w trybie online. Niektórzy pedagodzy już podjęli się możliwości przygotowywania uczniów, w szczególności ósmoklasistów oraz maturzystów, do egzaminów, za pomocą internetu. Jednak wśród rodziców i maturzystów wciąż panuje obawa, czy matura 2020 odbędzie się zgodnie z planem.

Matura 2020 a koronawirus

Przed Centralną Komisją Egzaminacyjną i Ministerstwem Edukacji Narodowej stoi bardzo trudne zdanie. Choć internetowe zajęcia i uruchomione specjalne platformy, mają być odpowiedzią na problem zamkniętych szkół, czy wystarczą one, by maturzyści mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości? 

Premier Mateusz Morawiecki postanowił udzielić odpowiedzi na popularne pytanie w rozmowie z Blowkiem. Czy matura 2020 zostanie przesunięta?

 Nie ma na dzisiaj takich planów. Chcemy, by się odbyły w terminie – zkwintował niedawno Prezes Rady Ministrów.

Póki co, matura 2020 ma odbyć się w maju. Jenak słowa Mateusza Morawieckiego nie do końca uspokajają uczniów i ich rodziców, którzy wciąż niepokoją się, jak dalej potoczy się sytuacja. Jak informuje fakty.interia.pl, nie odbędzie się matura międzynarodowaOceny zostaną wystawione na podstawie dotąd przesłanych materiałów oraz przewidywanych ocen z przedmiotu.

Czy matura 2020 odbędzie się zgodnie z planem? Mateusz Morawiecki twierdzi, że egzamin nie zostanie przesunięty.

Póki szkoły nie zostaną otwarte, zajęcia będą odbywać się poprzez specjalne internetowe platformy.

lelum.pl