Majówka 2020. Rząd złagodził obostrzenia, ale czy można wyjechać na długi weekend?

Majówka 2020 była planowana przez zapewne większość z nas. Niestety rozprzestrzeniający się koronawirus i wszechobecna pandemia pokrzyżowały nam plany. Rząd zapowiedział jednak stopniowe łagodzenie obostrzeń. Czy w związku z tym jest szansa, abyśmy mogli skorzystać z długiego weekendu?

Majówka 2020. Rząd złagodził obostrzenia, ale czy można wyjechać na długi weekend?

Możemy uznać, że Wielkanoc w swoim właściwym wydaniu niestety się nie odbyła, majówka 2020 jest bardzo wątpliwa, a nadchodzące wakacje stoją pod znakiem zapytania. Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami, zmuszając nas do pozostania w domu, rezygnacji z wyjazdów, spotkań towarzyskich oraz wielu innych codziennych czynności. Pojawił się jednak promyk nadziei. Rządzący zapowiedzieli łagodzenie obostrzeń.

Majówka 2020 wciąż przed nami

Majówka 2020 wypada już za dwa tygodnie. Za nami miesięczna a może nawet ponadmiesięczna izolacja, za oknem coraz ładniejsza pogoda, a przed oczami wizja grillowania z przyjaciółmi. Wobec takiej kumulacji, konieczność zostania w domu wydaje się wręcz katorgą.

Rządzący zapowiedzieli ostatnio stopniowe łagodzenie wprowadzonych restrykcji. Od poniedziałku będziemy już mogli wybrać się na spacer do parków i lasów, pobiegać na świeżym powietrzu bądź pojeździć na rowerze. Wciąż jednak obowiązuje nakaz zakrywania twarzy i niestety zakaz zgromadzeń.

Majówka 2020 – czy można wyjechać?

Kolejne restrykcje mają być łagodzone stopniowo, w zależności od sytuacji na dany tydzień. Jak czytamy na podroze.se.pl, na tę chwilę hotele i różnego rodzaju instytucje kultury pozostają zamknięte. Wciąż obowiązuje także zakaz zgromadzeń.

Wobec tego wyjazd na majówkę w tym roku jest raczej niemożliwy. Nadal jednak możemy te kilka dni spędzić na świeżym powietrzu, spacerując po lesie lub parku z najbliższą rodziną, a także udać się na własne działki rekreacyjne.

W dalszym wypadku prosimy jednak o zachowanie szczególnej ostrożności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

majówka 2020
fot. unsplash.com/Fábio Alves

Grillowanie to chyba już tradycja długiego weekendu majowego.

majówka 2020
fot. unsplash.com/Dawid Zawiła

Choć majówka kojarzy nam się z wyjazdami na Mazury, w tym roku musimy raczej zrezygnować z tych planów.

majówka 2020
fot. unsplash.com/Lukasz Szmigiel

źródło: podroze.se.pl

Od poniedziałku będzie można chodzić na spacery do parków i lasów.