Kura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania

Jajko to zazwyczaj główny składnik śniadań wielu osób. Potrzebujemy go również do wyrobu ciast, czy pieczywa. Ci właściciele mają niezwykłą kurę, która składa jajka, o jakich nie śniło się nikomu. Udało im się nagrać moment, w którym rozbijają jajko. Nie uwierzycie.

Kura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania

Jajko to podstawy składnik wielu dań i zarazem niezwykła konstrukcja, której stworzenie intryguje niemalże każdego. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces tworzenia się skorupy wokół białka i żółtka? Jeśli tak, to jajko zdziwi Was podwójnie. 

Kura zniosła niezwykłe jajko

O kurach znoszących złote jajko krąży na świecie wiele legend, lecz o takich, które posiadają taką zdolność jak ta, słyszy się niewiele historii. 

Gary Ashmore wraz ze swoją rodziną prowadzą gospodarstwo domowe i posiadają kilka z nich. Ich szczególną uwagę przykuła Gertruda- kura, która zaczęła znosić jajka wielkości pięści. Ta niezwykła przypadłość skrywała w sobie tajemnicę. Rodzinie udało się nagrać, co znajduje się w jajku.

Nagrali wideo jak rozbijają jajko

Duże jajko Gerturda wysiedziała wcześniej już cztery razy. Za piątym z nich rodzina postanowiła nagrać moment jego rozbijania, ponieważ nikt nie chciał im uwierzyć, co znajdowało się w środku.  
 
Okazało się, że to ogromne skrywa w sobie jeszcze jedno mniejsze! Zdarza się tak, gdy jajko, które jest już w jajowodzie, cofa się i zaczyna być otaczane skorupą ponownie. Teorie mówią, że jest to efekt stresu u kury, jednak Gary twierdzi, że jego zwierzęta na pewno nie mają powodu do stresów. 
 
ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:
 
jajko
Fot. youtube.com/SNO Multimedia

Jajo było wielkości dłoni!

jajko
Fot. youtube.com/SNO Multimedia

Skrywało w sobie niezwykłą tajemnicę. 

Musicie to zobaczyć!  

źródło:lelum.pl