Już od jutra, koniec z uciążliwym obostrzeniem. Wspaniała wiadomość dla Polek i Polaków planujących przedświąteczne zakupy

Już od jutra pożegnamy się z bardzo uciążliwym obostrzeniem. Galerie handlowe znów zostają w całości otwarte. To wspaniała wiadomość dla Polek i Polaków, którzy marzą, choć o namiastce przedświątecznego szaleństwa. Choć galerię będziemy odwiedzać w bardzo surowym reżimie sanitarnym, wysłuchanie Last Christmas przy kupowaniu prezentów ukoi wielu z nas. Najbardziej zdjęcie obostrzenia docenią jednak osoby, które dzięki temu będą mogły wrócić do pracy.

Już od jutra, koniec z uciążliwym obostrzeniem. Wspaniała wiadomość dla Polek i Polaków planujących przedświąteczne zakupy

Powrót działalności galerii handlowych wiąże się z nowymi zasadami, które zostały już określone w rozporządzeniu Rady Ministrów. Właściciele sklepów będą musieli dostosować się do nowych wytycznych.

Galerie handlowe otwarte od 28 listopada

Do tej pory w galeriach działać mogły tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty usługowe. Od jutra do pracy wracają wszystkie sklepy, będą jednak musiały zastosować się do ważnych wytycznych sanitarnych.

Oprócz płynów do dezynfekcji, jednorazowych rękawiczek i maseczek, obowiązuje limit osób mogących jednocześnie przebywać w sklepie. Według najnowszego rozporządzenia ma to być 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

Branża może zatem odetchnąć z ulgą. Niemal cały listopad trwały prośby przedsiębiorców o otwarcie galerii w grudniu. Dla centrów jest to najbardziej dochodowy miesiąc w roku, tym samym jest on dochodowy dla całej polskiej gospodarki. 

Warto przypomnieć, że do pracy wrócą wszystkie sklepy i punkty z wyłączeniem sal zabaw dla dzieci. Te nadal pozostaną zamknięte. 

Jakie obostrzenia zmienią się w grudniu?

Najwięcej zmian dotyczy dziedziny handlu i galerii handlowych właśnie. Ważna informacja dla seniorów: godziny dla seniorów pozostają w tym samym formacie, co dotychczas. Wyjątkiem jest jedynie 24 grudnia. 

W Wigilię sklepy działają tylko do 14:00 dlatego, zdecydowano o zniesieniu seniorskich godzin, by wszyscy mogli zrobić zakupy, nie tłocząc się w kolejkach.

Nadal zamknięte pozostają hotele i pensjonaty, z wyłączeniem podróży służbowych i pracowników Służby Zdrowia. Gastronomia nadal działa w trybie wyłącznie na wynos. 

Siłownie, kina, teatry, muzea nadal pozostają zamknięte. Otwarte będą stoki narciarskie i przechowywalnie sprzętu narciarskiego. Wyjeżdżając w góry w celu odwiedzenia stoku i wypoczynku nie będziemy mogli wynająć noclegu. Aktualne przepisy obowiązują do 27 grudnia.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl