Jest decyzja wiceministra zdrowia. Znamy dokładny termin decyzji o powrocie uczniów do szkół

Wiceminister zdrowia podał ważną datę. Z uwagi na epidemię koronawirusa uczniowie zastanawiają się, czy 1 września rozpoczną zajęcia stacjonarnie w szkole. Waldemar Kraska podczas rozmowy z Polskim Radiu wypowiedział się na ten temat. Znamy już termin decyzji.

Jest decyzja wiceministra zdrowia. Znamy dokładny termin decyzji o powrocie uczniów do szkół

Uczniowie szkół, a także studenci zastanawiają się, czy wrócą do placówek w nowym roku szkolnym, czy akademickim. Oczywiście jest to uzależnione od stanu epidemicznego, dlatego jak podał Waldemar Kraska, decyzja zapadnie w konkretnym terminie.

Wiceminister zdrowia o powrocie do szkół

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaznaczył, że powrót do szkół czy na uczelnię zostanie podjęty na krótko przed rozpoczęciem roku szkolnego lub akademickiego:

– Myślę, że decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach będzie podjęta na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Podobnie będzie w październiku w przypadku wyższych uczelni – zaznaczył wiceminister w Polskim Radiu.

Jaka jest szansa, że dzieci wrócą do szkół 1 września?

– Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego – powiedział Waldemar Kraska i zaznaczył, że to samo dotyczy studentów.

Wiceminister powiedział także, że jest spodziewana druga fala zachorowań na jesieni i specjalny sztab opracowuje już plan walki z epidemią na ten czas. 

– Chcemy wypracować strategię na jesień. Rzeczywiście jesień może być momentem przełomowym, jeśli chodzi o koronawirusa. Myślę, że do końca sierpnia będziemy mieli wypracowaną strategię, jeśli chodzi o testowanie, szczepienia, szpitale jednoimienne. Będziemy mieć dokładny plan, jak postępować na jesieni – zaznaczył Waldemar Kraska.

Druga fala zachorowań przeraża także naukowców, na ten temat wypowiedział się profesor, który podziela tę obawę. Niestety, nie ma dobrych wiadomości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiceminister zdrowia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Wiceminister zdrowia powiedział, że w Polsce są dość łagodne restrykcje. Nasz rząd przygląda się działaniom zagranicznych państw, w których obowiązuje na przykład zasłanianie nosa i ust na ulicach. Kraska nie wyklucza, że taki system wróci także do nas.

źródło:lelum.pl