Jeśli przez telefon zaproponują Ci szczepionkę lub test na wirusa, natychmiast się rozłącz. Możesz być w niebezpieczeństwie

Szczepionka na koronawirusa to teraz gorący temat, wszyscy wyczekują jej z niecierpliwością. Nie dajmy się jednak zwieść. Telefon z propozycją szczepienia bądź testu na wirusa to bezczelne oszustwo, przez które możesz być w niebezpieczeństwie. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Jeśli przez telefon zaproponują Ci szczepionkę lub test na wirusa, natychmiast się rozłącz. Możesz być w niebezpieczeństwie

Szczepionka na panującego wirusa na pewno ocali wiele istnień. Choć trwają gorączkowe próby jej stworzenia, prawdopodobnie możemy się jej spodziewać najszybciej za kilka miesięcy a może nawet rok. Szczepionka musi zostać poddana licznym testom na zwierzętach i ludziach, aby móc zostać wykorzystaną w prawdziwym leczeniu.

Szczepionka na koronawirusa- to ją wykorzystują teraz oszuści

Wiele słyszymy o ludziach niosących pomoc służbie zdrowia czy okazujących sobie wsparcie na różne sposoby. Nie brakuje jednak takich, którzy pandemię wykorzystują do własnych, haniebnych celów. Funkcjonariusze nieustannie przypominają o czujności i zasadzie ograniczonego zaufania.

Za portalem se.pl cytujemy Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku:

– Wczoraj policjanci ustalili, że dwie seniorki ze Słupska otrzymały telefoniczne propozycje zakupu szczepionki na SARS-CoV-2 oraz oferty mierzenia ciśnienia i temperatury. Kobiety nie dały się zwieść oszustom. Czujność i zdecydowana reakcja uchroniły je przed utratą oszczędności czy kosztownych przedmiotów.

Szczepionka to tylko jeden ze sposobów na oszustwo

Oszuści wykorzystują każdą sytuację, aby kogoś okraść bądź wyłudzić pieniądze. W tych trudnych czasach musimy zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Przestępcy podobno proponują także dezynfekcję domów i mieszkań, niedrogie testy na koronawirusa czy różnego rodzaju leki, które mogą zapobiec infekcji. Pozostańmy czujni, a o każdym podejrzanym incydencie informujmy policję.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szczepionka
fot. unsplash.com/National Cancer Institute

Szczepionka wymaga najpierw licznych testów i badań. Możemy na nią czekać jeszcze nawet rok.

szczepionka
fot. unsplash.com/Nick Karvounis

Dwie staruszki zgłosiły oszustwo na policję.

szczepionka
fot. Policja.pl

Mundurowi apelują o czujność i rozwagę.

źródło: se.pl