Jak wyglądałoby 7 części ludzkiego ciała, gdyby zostały zaprojektowane perfekcyjnie

Czy wiesz, że ból, którego doświadczamy w trakcie rodzenia dziecka, jest uwarunkowany zmianami naszego ciała w procesie ewolucji? Nasz gatunek wędrował w obecne miejsce przez około 6 milionów lat, a mimo to w dalszym ciągu jesteśmy dalecy od perfekcji. Wystarczy spojrzeć na liczne niedoskonałości i wady naszego ciała. A co, gdyby natura zadbała o ich wyeliminowanie? Przekonajmy się.

Jak wyglądałoby 7 części ludzkiego ciała, gdyby zostały zaprojektowane perfekcyjnie

1. Kości miednicze

Kości miednicze © brightside.me

Z uwagi na duży rozmiar główki dziecka i bardzo niewielki odstęp między dwiema kośćmi, proces porodu jest dla kobiety bardzo bolesnym przeżyciem.

Rozwiązanie: Aby ułatwić poród i zminimalizować ból, kości miedniczne musiałyby być szerzej rozstawione, lecz to skutkowałoby znacznie szerszymi biodrami, utrudniając z kolei chodzenie. Innym rozwiązaniem byłoby rodzenie dziecka przez pępek.

2. Męskie sutki

Męskie sutki © depositphotos.com

Męskie sutki są bezużyteczne - co więcej, mogą one stać się miejscem rozwoju dla nowotworu. Są one pozostałością z etapu rozwoju płodu w łonie matki i formują się jeszcze przed płcią.

Rozwiązanie: Aby mężczyźni rodzili się bez sutków, płeć musiałaby być ustalona jeszcze przed ich uformowaniem.

3. Oczy

Oczy © depositphotos.com, © depositphotos.com

Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, w naszym oku znajduje się plamka ślepa. Obszar siatkówki oka, całkowicie niewrażliwy na światło. Obie gałki oczne współpracują i wzajemnie się uzupełniają, by nasz wzrok sprawiał wrażenie jednolitego.

Rozwiązanie: Człowiek musiałby posiadać oczy podobne do tych ośmiornicy. Są one pozbawione plamki ślepej.

4. Kręgosłup

Kręgosłup © brightside.me

Ból pleców, którego doznaje większość z nas, jest powiązany z naszą ewolucją. Gdy poruszaliśmy się na czterech kończynach, kształt naszego kręgosłupa był idealny, zapewniając wygodne ułożenie organów. Obecnie, gdy poruszamy się na dwóch kończynach, kręgosłup jest zmuszony do odgięcia się, by zrobić miejsce organom i wspierać cały szkielet.

Rozwiązanie: Aby pozbyć się bólu pleców, musielibyśmy znów zacząć chodzić na czworaka.

5. Nogi i stopy

Nogi i stopy © brightside.me

Posiadamy zbyt wiele kości w stopach (26) co sprawia, że są one podatne na ból i kontuzje. Nasi przodkowie potrzebowali ich do wspinania się po drzewach, ale nas to nie dotyczy.


Rozwiązanie: Powinniśmy mieć stopy niczym u strusia - z mniejszą ilością kości. Są one przystosowane do szybkiego biegania i mniej podatne na urazy.

6. Gardło

Gardło © brightside.me

Z łatwością możemy się zadławić, gdyż naszą tchawicę zasłania tylko niewielka chrząstka krtani, zwana nagłośnią. Umożliwia ona przełykanie, ale nie zawsze reaguje na czas, co może skończyć się zadławieniem.

Rozwiązanie: Musielibyśmy poświęcić zdolność mówienia. Bez krtani, nagłośnia nie musiałaby istnieć, dzięki czemu ryzyko zadławienia zostałoby wyeliminowane.

7. Zęby

Zęby © shutterstock.com

Patrząc na to jak bardzo się zużywają i jak dużo pieniędzy wydajemy na wizyty u dentysty, zęby to bez wątpienia wadliwa część ciała. Gdyby jednak nasz organizm był w stanie wyrzynać coraz to nowe zestawy uzębienia, żylibyśmy w ciągłym bólu.

Rozwiązanie: Uzębienie na wzór tego u kangurów. Gdy ich przednie zęby zużywają się, wypadają, zostając zastąpione przez zęby znajdujące się z tyłu, które przesuwają się na odpowiednie miejsce.

Źródło: brightside.me