Jak ugotować jajka, aby były idealne? Musisz przestrzegać 4 zasad, szczególnie przed wielkanocnym śniadaniem

Jajka, choć są proste do ugotowania, niekiedy dziwnie smakują bądź nie obierają się tak jak powinny. Zbliża się Wielkanoc, więc warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą nam przygotować idealne jajka. Przedstawiamy 4 najważniejsze zasady.

Jak ugotować jajka, aby były idealne? Musisz przestrzegać 4 zasad, szczególnie przed wielkanocnym śniadaniem

Jajka to najważniejszy element wielkanocnego śniadania, symbolizują bowiem odrodzenie i nowe życia. Dzieci uwielbiają je malować i dekorować, a dla dorosłych najważniejsze jest, by były smaczne i bezproblemowo się obierały. W związku z tym prezentujemy 4 zasady, których warto przestrzegać, aby były idealne.

Wskazówki na pyszne jajka

Pierwszą zasadą jest niegotowanie jajek od razu po wyciągnięciu ich z lodówki, ale dopiero po upływie ok. 30 minut, a nawet godziny. Nie powinny wtedy pękać. Po drugie, należy je gotować w wodzie z odrobiną soli lub octu, wówczas nawet jak pękną, nic nie wypłynie ze skorupki.

3 wskazówka pomaga nam uniknąć szarawej obwódki na żółtku. Jajka powinniśmy włożyć do zimnej wody i gotować 6 minut, nie dłużej. Ostatnia zasada dotyczy natychmiastowego odlania gorącej wody po ugotowaniu i zalania jajek wodą zimną, najlepiej kilkukrotnie. Powstrzymuje to proces gotowania.

Pomysły, jak urozmaicić jajka wielkanocne

Oprócz malowania i dekorowania skorupek warto także poświęcić nieco czasu na dekoracje na talerzach. W Internecie można znaleźć mnóstwo sposobów na przygotowanie wesołych kurczaków czy myszek.

Na stole pięknie wyglądają także jajka faszerowane np. szynką, pieczarkami, awokado czy owocami morza. Zawsze warto posypać je również drobno posiekanym koperkiem lub szczypiorkiem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jajka
fot. pixabay.com/Emilia_Baczynska

Jajka to najważniejszy element święconki.

jajka
fot. unsplash.com/Pel

Pisanki to fantastyczna zabawa dla dzieci i okazja do spędzenia czasu z rodziną.

jajka
fot. screen youtube.com/Kuchnia Marioli

W Internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych inspiracji na dekoracje wielkanocne.

źródło:haps.pl