Dlaczego nie możesz spać bez przytulania czegoś

Chociaż ten nawyk może być powiązany z naszą pozycją spania płodu z czasów, gdy byliśmy dziećmi, w ogóle nie chodzi o powrót do naszego dzieciństwa. Niezależnie od tego, czy jest to pluszowa zabawka, czy miękka przytulanka, bez której nie możesz spać, jest kilka powodów, dla których nie możesz pozwolić im odejść.

Dlaczego nie możesz spać bez przytulania czegoś

1. Zmniejsza chrapanie lub bezdech senny.

Bezdech senny to zaburzenie snu, w którym oddech osoby nie jest tak płynny, jak powinien. W efekcie tworzy to środowisko snu, które jest regularnie zakłócane - w którym nieustannie budzisz się przez całą noc i odczuwasz poranne zmęczenie i całodzienną senność.

Twój nawyk przytulania się do poduszki ma fizyczną korzyść w zmniejszaniu tego zaburzenia snu. Posiadanie poduszki na ciało będzie wspierać całe Twoje ciało i pozwoli Ci zacząć spać na boku.

2. Nie chcesz czuć się samotny.

Dlaczego nie możesz spać bez przytulania czegoś

Użytkownik  Reddita podzielił się kiedyś swoim doświadczeniem, że przytulanie czegoś sprawia, że ​​czuje się, jakby się z kimś przytulał.

Nie wszyscy jesteśmy przytulankami, ale kiedy jesteśmy sami i po prostu męczy nas to, że tak jest i potrzebujemy czegoś, czego możemy się trzymać, nawet jeśli oznacza to przytulanie poduszki.

3. Cenisz silne przywiązanie.

Przytulanie do poduszki zapewnia komfort emocjonalny podczas snu. W tej pozycji do spania jesteś właściwie jednym z tych, którzy cenią silną więź w swoich relacjach, szczególnie między rodziną. Jesteś bardzo pomocną osobą, która uwielbia starać się o ludzi, których kochasz i na których Ci zależy.

4. Jesteś przyzwyczajony do przytulania się podczas snu.

Jeśli w pewnym momencie ustaliłeś już rutynę, ponieważ zadziałała dla ciebie, na przykład wstawanie o tej samej porze lub robienie tego samego porannego i wieczornego rutyny, w rzeczywistości jesteś zorientowany na rutynę .

To powiedziawszy, kiedy przytulasz się coś każdej nocy przed snem, oznacza to, że jest to również jedna z twoich rutyny.

5. Masz tendencję do przytulania się, gdy napada lęk.

Why You Can’t Sleep Without Hugging Something

Utrudnia nam spanie, gdy odczuwamy niepokój . Kiedy tego doświadczasz, zawsze najlepiej uczynić swoje łóżko strefą komfortu. Osoby, które go mają, mogą potrzebować przytulenia, aby  złagodzić niepokój.

źródło:brightside.me