Co się dzieje z twoim ciałem, gdy przestajesz nosić bieliznę

Dla wielu z nas noszenie bielizny to rutyna, która przypomina oddychanie, a myśl o chodzeniu bez niej może wydawać się dziwna. W rzeczywistości możesz uzyskać więcej korzyści, gdy zdecydujesz się przestać je nosić, a może to nawet pomóc w przypadku refluksu kwasu.

Co się dzieje z twoim ciałem, gdy przestajesz nosić bieliznę

Będziesz mniej podatny na refluks żołądkowy.

Obcisłe ubrania, jak bielizna, może wypchnąć swój brzuch do góry, która może tworzyć presję na brzuchu i przyczyna kwasu refluks, co powoduje zgagę. Chociaż ten problem zdrowotny jest powszechny wśród dorosłych w wieku 20-30 lat, pozbycie się bielizny może zmniejszyć ryzyko wystąpienia refluksu żołądkowego.

Nie dostaniesz infekcji drożdżakowej tak często.

Istnieje bakteria, o której większość z was już wie lub mogła mieć nawet problemy z candida . Bakterię tę można znaleźć u 20% kobiet. Chociaż niektórzy mogą nigdy nie odczuwać żadnych objawów, jeśli wystąpią komplikacje, może to spowodować infekcję drożdżakową. Ponieważ bawełna zatrzymuje wilgoć i tworzy idealny obszar dla rozwoju bakterii, rezygnacja z noszenia majtek może zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Poczujesz się bardziej komfortowo i zmniejszysz nieprzyjemny zapach.

Większość z nas doświadczyła tam potu . Ta wilgoć zostaje zatrzymana przez bieliznę, co może zwiększyć nieprzyjemny zapach. Nie noszenie majtek pozwoli na odparowanie potu, co spowoduje mniejsze otarcia i ograniczy zapach do minimum.

Twoja strefa bikini będzie bezpieczniejsza.

Twoje intymne części są zbudowane z  delikatnych tkanek, podobnie jak usta. Bielizna wykonana ze sztucznych materiałów i ciasna może podrażniać, zranić i powodować infekcje w okolicy bikini. Najgorsze jest to, że może boleć. Pozbycie się majtek i noszenie tylko luźnych ubrań może zmniejszyć, aw niektórych przypadkach całkowicie wyeliminować ryzyko podrażnienia.

Twoje okolice intymne będą mniej podatne na nadwrażliwość i alergie.

Ponieważ wiele ubrań, w tym majtki, zawiera sztuczne tkaniny, kolory i chemikalia, mogą one łatwo wywołać reakcję alergiczną. Ta reakcja może objawiać się podrażnieniem, pęcherzami, wysypkami i guzkami. W tej sytuacji brak majtek to mniej ubrań, które mogą powodować alergie.

Mężczyźni również mogą skorzystać na przejściu na komandosa.

To samo dotyczy mężczyzn, którzy również mogą zmniejszyć ryzyko podrażnienia i kontuzji. W rzeczywistości może to oznaczać mniej infekcji i swędzenia . Ponadto pomaga zachować zdrowy układ rozrodczy.

źródło:brightside.me