Będzie kolejne zamrożenie gospodarki? Ministerstwo finansów zabrało głos, jeszcze niedawno zapewniali, że nie

Ministerstwo finansów do tej pory było pewne, że ponowne wprowadzenie lockdownu, a więc zamrożenie gospodarki nie jest już możliwe. Tymczasem w Polsce gwałtownie wzrasta liczba zakażonych i stanowisko resortu stanęło pod znakiem zapytania.

Będzie kolejne zamrożenie gospodarki? Ministerstwo finansów zabrało głos, jeszcze niedawno zapewniali, że nie

Lockdown spowodowany epidemią koronawirusa postawił naszą gospodarkę na głowie. Przedsiębiorcy dzięki odmrożeniu gospodarki mają szansę choć trochę odbudować swoje firmy, jednak nie mogą pewnie patrzeć w przyszłość. Wiceminister finansów nie wyklucza bowiem drugiego lockdownu, jeśli sytuacja zrobi się znów bardzo poważna.

Ministerstwo Finansów: Nie możemy w 100 procentach wykluczyć drugiego lockdownu

Podczas rozmowy z rmf24.pl, Wiceminister Finansów Piotr Patkowski przyznał, że nie można wykluczyć ponownego zamrożenia gospodarki. Pewne jest jednak to, że kolejne zamrożenie będzie odbywać się na innych zasadach:

-Nie możemy w 100 procentach wykluczyć drugiego lockdownu, na takim samym poziomie jak wiosną – wyjaśnił wiceminister. 

Inne zasady zamrażania gospodarki

Jeśli jednak dojdzie do ponownego zamrażania naszej gospodarki, zdaniem Piotra Patkowskiego będzie się to odbywać na zupełnie innych zasadach. Kluczowe wówczas będzie śledzenie danych regionalnych, które będą warunkowały decyzje rządu:

-Nie będzie to totalny lockdown, tylko punktowe wyłączanie sektorów gospodarki – wyjaśnił w rozmowie z rmf24.pl, wiceminister.

W praktyce jego słowa oznaczają, że zamykane mogą być kolejno teatry, kina, restauracje czy bary, jeśli ilość zachorowań w regionie będzie bardzo niepokojąca.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ministerstwo finansów
fot. pexels.com/Polina Tankilevitch

Piotr Patkowski nie wyklucza ponownego zamrożenia gospodarki. Wprowadzenie ponownego lockdownu nie będzie już obowiązywało całego kraju, tylko regiony z bardzo wysokim współczynnikiem zakażeń koronawirusem.

źródło: rmf24.pl, lelum.pl