Będą pilne zmiany w sprawie maseczek? Pojawił się pomysł, który wielu się nie spodoba

Maseczki, które obowiązują w miejscach publicznych to coraz częstszy powód do dyskusji. Od 30 maja 2020 roku każdy Polak ma obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach, w których może narazić na zakażenie osoby trzecie. Niedawno pojawił się pomysł, który może spowodować wielkie zmiany w sprawie noszenia maseczek. Wielu ludziom może się on nie spodobać.

Będą pilne zmiany w sprawie maseczek? Pojawił się pomysł, który wielu się nie spodoba

Maseczki ochronne są bardzo ważnym elementem codzienności życia Polaków w dobie koronawirusa. Niestety wielu ludzi podchodzi do ich tematu sceptycznie i są wrogo nastawieni. Wkrótce w życie może wejść pomysł, który spowodowałby wielkie zmiany w sprawie ich noszenia. Zapewne nie każdemu to będzie w smak.

Pojawił się pomysł, który może nie spodobać się wielu ludziom

Portal prawo.pl informuje o wielu nieprzyjemnych sytuacjach dotyczących noszenia maseczek. Coraz częściej zdarza się, że Polacy odmawiają ich noszenia:

– Coraz więcej klientów odmawia zasłaniania nosa i ust w sklepach czy na targowiskach i zapowiada zorganizowane protesty. Na prośbę o założenie maseczki pokazują oświadczenie, że zgodnie z Konstytucją nie mają takiego obowiązku – informuje portal.

Oczywiście podczas panowania koronawirusa jest to bardzo nierozważne podejście, jednak nikt na siłę nie zmusi nikogo do zasłaniania nosa i ust. W tym celu wprowadzone miałyby zostać zmiany, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Handlowcy domagają się zmian w przepisach. Ma to zmusić klienta do założenia maseczki

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Rada Centrów Handlowych domagają się zaostrzenia przepisów, które zmuszą klienta do przywdziewania maseczki. Portal prawo.pl informuje, że właściciele sklepów nie mają skutecznych narzędzi do walki z ludźmi narażającymi innych klientów na niebezpieczeństwo.

Polska Rada Centrów Handlowych wystosowała oświadczenie do Ministerstwa Zdrowia: 

– Pilnie potrzebne są odpowiednie, jednoznaczne regulacje, pozwalające na korzystanie z usług handlowych wyłącznie osobom nienarażającym innych na zakażenie – można przeczytać w oświadczeniu.

Apelują także o wdrożenie jednoznacznego rozwiązania prawnego, które pozwoli na nieobsłużenie klienta, który nie posiada ze sobą maseczki ochronnej. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka ewentualnego zarażenia.

Wielu ludzi spiera się, czy zasłanianie ust i nosa powinno być obowiązkowe. Jednak warto pamiętać, że gdy je nosimy, nie chronimy tylko siebie, ale też innych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

maseczki
fot. pexels.com/ Anna Shvets

Pojawił się pomysł, który może wnieść wielkie zmiany w kwestii noszenia maseczek.

Źródło: prawo.pl,lelum.pl