9 osób o niezwykłych cechach fizycznych, w które nie możemy uwierzyć, że naprawdę istnieją

Niektórzy ludzie mają unikalne i niezwykłe cechy fizyczne, które odróżniają ich od przeciętnej osoby. Mogą to być dodatkowe palce u rąk i nóg, stan znany jako polidaktylia . Innym przykładem jest zaburzenie genetyczne zwane zespołem Proteusa , które powoduje nieprawidłowy wzrost kości i skóry. Te unikalne cechy ciała mogą wyróżniać osobę, ale powinny być celebrowane i szanowane za ich indywidualność. Sprawdź niektóre z nich w naszym artykule.

9 osób o niezwykłych cechach fizycznych, w które nie możemy uwierzyć, że naprawdę istnieją

1. Najbardziej owłosiony mężczyzna

Twoje ciało może być pokryte pewną ilością włosów w zależności od rasy i narodowości. Jest jednak mężczyzna, którego bezwzględną większość ciała pokrywają włosy. Od 2 roku życia Yu Zhenhuan cierpi na rzadką chorobę, która powoduje, że 96% jego ciała jest pokryte włosami, co czyni go najbardziej owłosionym mężczyzną na świecie.

2. Osoby z nadmierną liczbą zębów

©  100Camomille / Wikimedia Commons ©  CC BY 4.0

Hiperdoncja to stan, w którym dodatkowe zęby rosną w jamie ustnej, zwykle w miejscu za lub w pobliżu zwykłych zębów mlecznych lub stałych. Są więc osoby, u których liczba zębów przekracza normę 32. Niektóre przypadki hiperdoncji nie wymagają leczenia, inne wymagają usunięcia dodatkowych zębów.

3. Kobieta o wyjątkowym spojrzeniu „pop”

CBS/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Poznaj Kim Goodman, której umiejętność wytrzeszczania oczu może niektórym wydawać się przerażająca. Potrafi wysunąć gałki oczne niewiarygodnie daleko — 12 mm (0,47 cala) poza jej oczodoły. Ta zdolność jest znana jako wytrzeszcz, termin określający przemieszczenie gałki ocznej lub wyłupiaste oczy. Goodman odkryła ten talent, kiedy została uderzona w głowę maską hokejową i teraz może to robić na zawołanie.

4. Najdłuższy nos

Dla niektórych duży nos może być powodem do niepewności, jednak dla Mehmeta Özyürka jego nos stał się wyjątkową cechą, która uczyniła go sławnym. Özyürek ma najdłuższy nos, który mierzy
3,46 cala (8,80 cm). Nigdy nie odczuwał potrzeby, aby go zmieniać i zawsze był szczęśliwy, że go ma.

5. Najdłuższe rzęsy

Ta kobieta od kilku lat jest właścicielką najdłuższych rzęs na świecie /Guinness World Records/Ferrari Press/East News /East News

Wiele kobiet stara się, aby ich rzęsy były obszerne i długie wszelkimi możliwymi sposobami, jednak dla You Jianxia to nie jest marzenie. Kobieta ma niewiarygodnie długie naturalne rzęsy — najdłuższe na świecie, mierzące 4,88 cala (12,40 cm). Pomimo długości Jianxia nie uważa ich za niewygodne, ale za część jej ciała.

6. Najdłuższy język

Aktualny rekord najdłuższego języka na świecie należy do Nicka Stoeberla z USA, którego język mierzy 10,1 cm długości i został zarejestrowany w Księdze Rekordów Guinessa w 2016 roku. Nick jest zafascynowany swoim niezwykłym organem i często pokazuje go publicznie, aby pomóc w zwiększeniu świadomości na temat różnorodności biologicznej. Jego język stał się jego znakiem rozpoznawczym i jest uważany za jedno z najbardziej niezwykłych osiągnięć w dziedzinie anatomii. Nick jest dumny ze swojego rekordu i często występuje w programach telewizyjnych i mediach społecznościowych, aby pokazać swój niezwykły talent. Jego rekord nadal pozostaje niepobity i jest uważany za jeden z najbardziej imponujących wyników w dziedzinie anatomii na świecie.

7. Gigantyczne stopy

Ma największe stopy na świecie. Nosi rozmiar butów 53 ...

Tanya Herbert została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako posiadaczka największych stóp na świecie. Kobieta nosi rozmiar 53. Jak sama przyznaje, znalezienie dopasowanych butów to prawdziwy koszmar.

8.Bardzo rozciągliwa skóra

Meet Garry Turner: The man with the world's stretchiest skin - Briefly.co.za

Aktualny rekord człowieka z najbardziej rozciągliwą skórą na świecie należy do Garry'ego Turnera z Wielkiej Brytanii, którego skóra na przedramieniu może się rozciągnąć do 15,8 cm, co zostało zarejestrowane w Księdze Rekordów Guinessa w 1999 roku. Garry jest zafascynowany swoją niezwykłą skórą i często pokazuje ją publicznie, aby pomóc w zwiększeniu świadomości na temat różnorodności biologicznej. Jego skóra stała się jego znakiem rozpoznawczym i jest uważana za jedno z najbardziej niezwykłych osiągnięć w dziedzinie anatomii. Garry jest dumny ze swojego rekordu i często występuje w programach telewizyjnych i mediach społecznościowych, aby pokazać swój niezwykły talent. Jego rekord nadal pozostaje niepobity i jest uważany za jeden z najbardziej imponujących wyników w dziedzinie anatomii na świecie.

9. Największe usta

Ma największe usta na świecie - nagrania ukazujące ich wielkość podbijają  sieć! [WIDEO] - aju.pl

Samantha Ramsdell pochodzi z Connecticut w USA. Do Księgi Rekordów Guinnessa trafiła dzięki swojej anatomii. Ma najszersze usta na świecie. Mierzą aż 6,52 cm wysokości i 10 cm szerokości.

Podgląd zdjęcia AFP/EAST NEWS 100Camomille / Wikimedia Commons CC BY 4.0