8 sposobów na ochronę domu w czasie nieobecności. Nie prowokuj złodziei

Każdego roku, ponad 7000 tysięcy mieszkań i domów pada ofiarą włamania. Jak chronić swoją posiadłość, jeśli nie stać nas na wyszukane systemy alarmowe? Oto proste, lecz efektywne sposoby na obniżenie ryzyka włamania i kradzieży:

8 sposobów na ochronę domu w czasie nieobecności. Nie prowokuj złodziei

1. 1. Chowaj kosztowności gdy w twoim domu przebywają obce osoby.

1. Chowaj kosztowności gdy w twoim domu przebywają obce osoby.

Kiedy hydraulik naprawia coś pod twoim zlewem, ma wystarczająco czasu aby rozejrzeć się po całym pomieszczeniu. Portfel czy zegarek leżący na blacie kuchennym może stać się łatwym łupem. Oczywiście w większości przypadków hydraulicy i inni pracownicy są uczciwymi ludźmi, ale lepiej dmuchać na zimne.

2. 2. Nie pozwól aby złodziej usłyszał twój telefon.

2. Nie pozwól aby złodziej usłyszał twój telefon.

Niektórzy złodzieje stosują następującą sztuczkę w przypadku telefonów stacjonarnych – dzwonią oni na twój numer i czekają na odpowiedź. Jeśli nikt nie podniesie słuchawki, znaczy to, że nikogo nie ma w domu. Jeśli wyciszysz dzwonek, zmylisz potencjalnego włamywacza, gdyż nie usłyszy on żadnego dźwięku.

3. 3. Chroń swoje okna.

3. Chroń swoje okna.

Okna to popularna metoda włamania. Jeśli żyjesz na parterze, bądź pierwszym piętrze, warto zainstalować w kraty. Upewnij się jednak, że można je otworzyć od wewnątrz w razie nagłej sytuacji, takiej jak pożar w domu.

4. 4. Dbaj o swoje podwórko

4. Dbaj o swoje podwórko

Jeśli posiadasz dom, nie pozwól włamywaczom myśleć, że jest on opuszczony. Dbaj o trawnik latem, i odśnieżaj chodnik zimą.

5. 5. Wykorzystaj obawy włamywaczy.

5. Wykorzystaj obawy włamywaczy.

Włamywacze boją się złapania. Umieść na drzwiach tabliczkę z napisem „posiadłość chroniona.” Ten trik sprawi, że włamywacze pomyślą dwa razy zanim spróbują dostać się do twojego mieszkania.

6. 6. Wyrzucaj kartony po drogich sprzętach we właściwy sposób.

6. Wyrzucaj kartony po drogich sprzętach we właściwy sposób.

Jeśli wyrzucasz karton po telewizorze, czy lodówce, możesz przyciągnąć potencjalnych włamywaczy. Aby uniknąć kłopotów, podrzyj karton przed wyrzuceniem. W taki sposób nie przyciągnie on uwagi.

7. 7. Sprawdzaj zamki

7. Sprawdzaj zamki

Jeśli zauważysz zadrapania na zamku od drzwi wejściowych, znaczy to, że włamywacz próbował je otworzyć. Zanim otworzysz drzwi i wejdziesz do domu, sprawdź zamek, aby móc szybko zareagować w razie nagłej sytuacji.

8. 8. Zasadź cierniste rośliny pod oknem i pod ogrodzeniem swojej posiadłości.

8. Zasadź cierniste rośliny pod oknem i pod ogrodzeniem swojej posiadłości.

Aby zmienić zwyczajne ogrodzenie w barierę, zasadź pod nim cierniste rośliny typu dzika róża, czy jeżyna. Możesz też zasadzić je pod oknem. Sprawią one, że zadanie włamywacza stanie się znacznie utrudnione.

Źródło: healthli.co