8 rzeczy, które mogą się wydarzyć, jeśli przestaniesz nosić makijaż

Jesteśmy tak zaangażowani w wyścig po doskonałość, że swoją wyjątkowość malujemy grubą warstwą korektora. Ale jak się okazuje, makijaż kontroluje nasz mózg jak kukiełka, a jeśli przestaniemy go nakładać, są pewne korzyści, nawet dla naszego zdrowia psychicznego.

8 rzeczy, które mogą się wydarzyć, jeśli przestaniesz nosić makijaż

1. Twój mózg przestaje myśleć, że jesteś obcy, kiedy jesteś boso.

8 rzeczy, które mogą się wydarzyć, jeśli przestaniesz nosić makijaż

Badania przeprowadzone przez  Kanebo Cosmetics we współpracy z naukowcami wykazały, że na chwilę przed nałożeniem makijażu kobieta czuje się tak, jakby komponowała twarz  innej osoby.

Ale kiedy makijaż jest na miejscu, czuje się tak, jakby jej nowo wymalowana twarz była  jej własną . Sugeruje to, że kobieta w makijażu postrzega swoją pomalowaną twarz jako reprezentację swojego prawdziwego ja, w relacjach z innymi ludźmi.

2. Twoja skóra staje się bardziej odporna na uszkodzenia słoneczne.

Niektóre produkty do makijażu zawierają składniki, które mogą powodować wysuszanie i łuszczenie się górnej części skóry. Na przykład retinol zaleca się stosować na noc, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia skóry przez słońce. Drugi to  hydrochinon , który można znaleźć w serum do twarzy, które ujednolica koloryt skóry. Sprawia, że ​​skóra jest bardziej podatna na szkodliwe promieniowanie UV. Kiedy nie masz twarzy, wszystko, co musisz kupić, to dobry produkt do pielęgnacji skóry z ochroną SPF.

3. Wyglądasz młodziej bez większego wysiłku.

8 rzeczy, które mogą się wydarzyć, jeśli przestaniesz nosić makijaż

Jeśli pójdziesz bez makijażu, możesz zostać poproszony o potwierdzenie wieku przez funkcjonariusza policji lub możesz pamiętać siebie jako nastolatkę, ponieważ zaczęłaś nosić makijaż, aby wyglądać na starszą niż twoi przyjaciele. A  badania twierdzi, że makijaż sprawia, że kobiety w średnim wieku wyglądać młodziej , ale młode kobiety wyglądają starsze z ich twarzy pokryte. Co więcej, ludzie często kojarzą makijaż z dorosłością , więc kiedy się malujemy, inni podświadomie myślą, że jesteśmy starsi niż w rzeczywistości.

4. Nie boisz się zachowywać naturalnie i nie martwisz się, że zepsujesz makijaż.

8 Things That Can Happen If You Stop Wearing Makeup

Kiedy na zewnątrz jest gorąco lub po prostu jesteś aktywny w ciągu dnia, często obficie się  pocisz . Jeśli Twoja twarz jest w pełni pokryta makijażem, utrzymanie wszystkiego na swoim miejscu przez cały dzień staje się prawdziwym wyzwaniem. Ale z nagą twarzą naturalne gesty, takie jak wycieranie potu z czoła, nie są już wyzwaniem i po prostu zachowujesz się naturalnie dookoła.

5. Ludzie bardziej zwracają uwagę na to, kim jesteś, a nie na to, co masz na twarzy.

Podczas przesłuchań w Internecie niektóre kobiety ujawniły , że inne osoby traktują je inaczej, kiedy noszą makijaż, a kiedy tego nie robią. Oni powiedział , że inni ludzie często myślą, że są strasznie zjadliwy przez człowieka stealers i uzyskać zaskoczony ich rzeczywistych osobowości później. Tak więc, jeśli zdarzyło ci się być inaczej postrzeganym, gdy nosisz makijaż, naga twarz może pomóc powstrzymać te osądy na temat twojego wyglądu zewnętrznego.

6. Twój naturalny wygląd sprawia, że ​​wyglądasz bardziej przyjaźnie w oczach innych ludzi.

Nancy Etcoff, asystentka profesora klinicznego w Harvard Medical School, twierdzi, że twarz bez makijażu wydaje się innym ludziom bardziej godna zaufania niż twarz z dramatyczną maską kosmetyczną. Tak więc, w interesie zdobycia zaufania i serdecznych relacji z innymi ludźmi, makijaż okazuje się bardziej wrogiem niż przyjacielem.

7. Otrzymujesz stały wzrost pewności siebie.

Psychologowie twierdzą, że makijaż nie jest w rzeczywistości magiczną pigułką na zwiększenie naszej samooceny. Właściwie czujemy się lepiej nie z powodu makijażu, ale dlatego, że jesteśmy pewni, że wyglądamy fajnie w oczach innych ludzi. Jak się okazuje, korektor i szminka pomagają nam poczuć się pewniej, ale efekty nie trwają wiecznie.

8. Utrzymanie skóry w dobrej kondycji staje się łatwiejsze i tańsze.

8 Things That Can Happen If You Stop Wearing Makeup

Bez względu na to, czy jest tani, czy drogi, makijaż zatyka twoje pory. A jeśli twoje pory są zatkane, możesz potrzebować różnych zabiegów dla skóry, w tym wizyt u  dermatologów . Kiedy Twój makijaż jest minimalny, Twoja skóra nie wymaga tak wielu zabiegów, aw większości przypadków będziesz potrzebować tylko wody i środka do oczyszczania twarzy. Tak więc korzyści wynikające z mniejszego makijażu nie tylko dotyczą Twojej skóry, ale także przynoszą ulgę Twojemu portfelowi, ponieważ nie będziesz musiał szukać dodatkowych, niekomedogennych produktów.

źródło:brightside.me