8 porannych sztuczek na spalenie tłuszczu z brzucha

W czasach, gdy coraz więcej osób przykłada uwagę do swojego zdrowia, otyłość brzuszna staje się coraz częściej omawianym problemem. Jako że zwiększa ona ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak cukrzyca, zawał serca, czy depresja, warto uporać się z nią jak najszybciej. Oto garść przydatnych trików i porad od których możesz rozpocząć dzień.

8 porannych sztuczek na spalenie tłuszczu z brzucha

1. Nie spiesz się.

1. Nie spiesz się. © brightside.me

Pośpiech z rana sprzyja zwiększeniu wydzielania hormonu stresu – kortyzolu. Jak pokazują badania, często prowadzi to do przybierania na wadze w obrębie tułowia.

2. Przeprowadź mini trening.

2. Przeprowadź mini trening. © shutterstock.com

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów, a przeprowadzanie ich z rana pomaga też zyskać energię na cały dzień.

3. Upewnij się, że twoje śniadanie zawiera błonnik i białko.

3. Upewnij się, że twoje śniadanie zawiera błonnik i białko. © pixabay.com

Badania pokazują, że spożywanie większej ilości białka pomaga w utrzymaniu płaskiego brzucha. Włącz w dietę produkty typu chude mięso, ryby, jaja, i fasola. Co więcej, regularne spożywanie błonnika przyspiesza spalanie tłuszczu. Znajdziesz go między innymi w nasionach, brokułach, czy awokado.

4. Pij wodę zamiast soku.

4. Pij wodę zamiast soku. © pixabay.com, © pixabay.com

Picie soku do śniadania to bardzo częsty zwyczaj, ale niestety nie jest on szczególnie zdrowy. Soki są przepełnione fruktozą, co sprawia, że regularne ich picie może skutkować przybraniem na wadze, szczególnie w rejonie brzucha. Woda to zdecydowanie zdrowszy zamiennik.

5. Pij zieloną herbatę.

5. Pij zieloną herbatę. © pixabay.com, © pixabay.com

Choć rozpoczynanie dnia od filiżanki kawy to nieodłączna część rutyny wielu osób, spróbuj zastąpić ją zieloną herbatą. Ona także zawiera kofeinę, więc działa pobudzająco, a dodatkowo jest też bogata w antyoksydanty przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej.

6. Pakuj swój lunch.

6. Pakuj swój lunch. © depositphotos.com, © depositphotos.com

Dzięki temu, łatwiej możesz kontrolować ilość przyswajanych kalorii w ciągu dnia. Wybierając lunch w restauracji zdecydowanie łatwiej o zjedzenie większej porcji niż początkowo zamierzaliśmy.

7. Śpij dłużej.

7. Śpij dłużej. © depositphotos.com

Badania pokazują, że zbyt krótki sen skutkuje przybieraniem na wadze. Szczególnie w obszarze brzucha.

8. Przychodź lub przyjeżdżaj na rowerze do pracy.

8. Przychodź lub przyjeżdżaj na rowerze do pracy. © unsplash.com, © depositphotos.com

Trening kardio to świetny sposób na spalanie tłuszczu brzucha. Możesz wykonywać go nawet w drodze do pracy czy szkoły – wystarczy, że wybierzesz rower lub chodzenie na piechotę.

Źródło: brightside.me