7 zasad o których powinniśmy pamiętać przed opuszczeniem hotelowego pokoju

Statystyki pokazują, że najbardziej zapaleni miłośnicy podróżowania każdego roku spędzają w hotelach średnio 88 nocy. Obsługa tych miejsc dokłada wszelkich starań by pokoje gości były idealnie przygotowane, a ich pobyt przebiegał bez żadnych komplikacji. Warto więc pamiętać o kilku prostych zasadach, którymi możemy ułatwić życie pracownikom hotelu.

7 zasad o których powinniśmy pamiętać przed opuszczeniem hotelowego pokoju

1. 1. Nie składaj brudnych ręczników.

1. Nie składaj brudnych ręczników.

Po prostu ułóż je w jednym miejscu, na przykład na podłodze w łazience, by obsługa mogła zabrać je do prania. Tylko nieużywane ręczniki powinny pozostać złożone.

2. 2. Nie zaściełaj łóżka.

2. Nie zaściełaj łóżka.

Nie stanowi to żadnej różnicy, gdyż pokojówka i tak będzie musiała zdjąć pościel.

3. 3. Zostaw napiwek.

3. Zostaw napiwek.

Napiwki są szczególnie doceniane w branży usługowej, jako że pracownicy często zarabiają niewiele, mimo że wykonują ciężką pracę. Nie zapomnij więc podziękować osobom, które zadbały o twój komfortowy pobyt w hotelu.

4. 4. Pozbieraj śmieci.

4. Pozbieraj śmieci.

Nie zostawiaj śmieci w całym pokoju. Od tego jest kosz. Zbieranie butelek, opakowań, i innych rzeczy z każdego kąta pokoju zajmie obsłudze dużo czasu. Pamiętaj też, że w przypadku dużej ilości śmieci, zawsze możesz poprosić o dodatkowy worek.

5. 5. Wywietrz pokój.

5. Wywietrz pokój.

Obsługa musi posprzątać pokój jak najszybciej, by kolejni goście mogli się zameldować. Zwykle to właśnie wietrzenie zajmuje najwięcej czasu, więc możesz wyświadczyć im dużą przysługę zostawiając otwarte okna podczas opuszczania pokoju.

6. 6. Odłóż wszystko na miejsce.

6. Odłóż wszystko na miejsce.

Zanim opuścisz pokój, odłóż wszystkie używane przez ciebie przedmioty na ich właściwe miejsce. Znacznie ułatwi to pracę pokojówek.

7. 7. Nie używaj niczego, co nie jest ci potrzebne.

7. Nie używaj niczego, co nie jest ci potrzebne.

Jeśli podróżujesz samotnie i meldujesz się do pokoju z dwoma łóżkami, nie masz żadnego powodu do używania obu, więc nie dokładaj obsłudze obowiązków. Zanim czegoś użyjesz, pomyśl czy rzeczywiście tego potrzebujesz.

Źródło: brightside.me