7 wskazówek, jak rozpoznać fałszywe rzeczy

W dzisiejszych czasach liczba podrobionych przedmiotów unoszących się wokół rośnie każdego dnia. Od fałszywych smartfonów z cieńszymi ekranami po fałszywe torby, które są również wykonane z prawdziwej skóry, trudno jest dostrzec tych oszustów - często wydaje się, że nie ma różnicy. Ale tam jest. Wystarczy przyjrzeć się trochę bliżej i możesz zauważyć drobne różnice.

7 wskazówek, jak rozpoznać fałszywe rzeczy

1. Sprawdź, jak wygląda logo na gadżecie.

Fałszywe gadżety są nie tylko złej jakości, ale mogą być nawet niebezpieczne, ponieważ nie przechodzą odpowiednich testów lub certyfikacji. Jeśli jednak jesteś w sytuacji, w której nie wiesz, czy masz podróbkę, czy oryginał, oto kilka wskazówek .

 1. Logo zostanie wydrukowane nieprawidłowo lub będzie wyglądać na nierówne . Możesz sprawdzić oryginalne logo na swoim telefonie i porównać je z danym gadżetem. Nie spiesz się, zwłaszcza jeśli jest to kosztowny zakup.
 2. Wydaje się za lekkie.
 3. Ma żółtawy kolor zamiast białego.
 4. Plastik wydaje się słabo wykonany lub złożony.

2. Sprawdź metal i dźwięk w drogich zegarkach.

Pchle targi mogą być świetnym miejscem do znalezienia rzadkich luksusowych zegarków . Ale ważne jest, aby wiedzieć, jak wykrywać oszustwa.

 1. Najdroższe zegarki mają płynne mechanizmy, co oznacza, że nie powinno być tykania . Przyłóż zegarek do ucha, a jeśli usłyszysz jakiś dźwięk, lepiej go zostawić.
 2. Ryciny na eleganckich zegarkach są na ogół ostrzejsze.
 3. Fałszywe zegarki są zwykle wykonane z tańszych i lżejszych materiałów niż oryginalne.

3. Sprawdź szwy na ubraniach i butach.

Jakość oryginalnych i drogich przedmiotów również się różni. W przeciwieństwie do ich odpowiedników szwy będą znacznie czystsze i mocniejsze na oryginalnych przedmiotach. Oryginalna odzież i buty często mają więcej szwów na cal kwadratowy. Linie też nie będą tak proste, ponieważ prawdopodobnie zużyją mniej materiału, ponieważ kosztuje mniej.

4. Sprawdź metki na ubraniach.

Zawsze sprawdzaj tagi. Mogą wiele powiedzieć o tym, czy marka jest fałszywa, czy nie.

 1. Fałszywi producenci zwykle używają gorszej jakości sprzętu fabrycznego, więc metki i etykiety mogą być źle zszyte.
 2. Zwróć uwagę na szczegóły. Przywieszka z rozmiarem będzie miała inny kolor i będzie słabej jakości w porównaniu z oryginalnym egzemplarzem, a litery na niej mogą mieć inne odstępy.

 3. Często na metce z rozmiarem znajduje się  numer seryjny droższych marek.

5. Sprawdź opakowanie swoich kosmetyków i perfum.

Kosmetyki Contreifet to nie żart! To dlatego, że używamy tych produktów na naszych ciałach, więc chcielibyśmy wiedzieć, że wszystko jest przetestowane i certyfikowane jako bezpieczne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć kupowania podróbek:

 1. Celofan zwykle powinien być  ciasno owinięty wokół pudeł .
 2. Podrabiane produkty często mają niższej jakości plastikowe lub metalowe obudowy.
 3. Nazwę cienia należy wydrukować na naklejce, a nie na pudełku.
 4. Drobne produkty powinny idealnie pasować do pudełka.

6. Sprawdź przyciski.

7 Tips on How to Spot Fake Stuff

Jeśli chcesz kupić kurtkę, płaszcz lub trencz, spójrz na guziki wewnątrz i na zewnątrz. Drobne marki będą miały dobrej jakości plastik z wygrawerowaną nazwą firmy. Falsyfikaty będą używać taniego, lekkiego plastiku, a czasami nie będą miały etykiety. Guziki powinny być również dobrze przyszyte i nie mogą być trzymane tylko kilkoma szwami.

7. Kupując smartfony, sprawdź jakość ekranu.

Podróbki mogą wyglądać niesamowicie profesjonalnie i czasami trudno jest znaleźć różnice między nimi a oryginalnymi iPhone'ami. Ale nadal jest to możliwe, gdy wykonasz następujące czynności:

 1. Po pierwszym włączeniu telefonu ekran może nie być tak jasny, jak na przykład podczas testowania iPhone'a7.
 2. Liczby w kalendarzu mogą mieć inną czcionkę.
 3. Ekran nie powinien być szorstki ani ziarnisty. Taka sytuacja ma miejsce, gdy używany jest panel o niskiej rozdzielczości.

 4. Obraz nie powinien być rozmyty.

7. Pobierz specjalną aplikację do wykrywania podróbek.

Jeśli zdecydujesz się przenieść wyszukiwanie oszustw na wyższy poziom, możesz przesłać specjalną aplikację, która rozpoznaje fałszywe ubrania, buty i akcesoria . W ten sposób kupując rzeczy w różnych sklepach, pomoże Ci to uniknąć oszustw i zaoszczędzić pieniądze.

Aplikacja wykrywa drobne szczegóły, jak na powyższym obrazku. Na przykład „szczyt” języka jest nieco wydłużony w porównaniu z oryginalną parą.

źródło:brightside.me