26 aktorów i przełomowe role, które uczyniły ich gwiazdami

Każdy aktor ma skromny start. Wielu tworzy przełom jako twórcy dziecięcy, podczas gdy niektórzy nie spieszą się, na przykład Titanic Leo jest zwykle uważany za jego przełomowy film, ale tak naprawdę to, co je Gilbert Grape , przyniósł mu więcej sukcesów w Hollywood. Wraz z Brucem Willisem, który nie chciał zostać gwiazdą akcji, nadal ryzykował przejęcie głównej roli w Die Hard .

26 aktorów i przełomowe role, które uczyniły ich gwiazdami

1. Kristen Dunst jako Claudia w  wywiadzie dla Vampire: The Vampire Chronicles

To była wielka przerwa Dunsta, aby zagrać obok Toma Cruise'a i Brada Pitta w thrillerze z 1994 roku o nazwie Wywiad z Wampirem: Kroniki wampirów . Wcieliła się w rolę maleńkiego wampira, który bierze się pod skrzydła Cruise i Pitta. Jako nastolatka stała się wielką gwiazdą i była nominowana do Złotego Globu za tę właśnie rolę.

2. Bruce Willis jako John McClane w Szklana pułapka filmowej serii

Rola Johna McClane'a została odrzucona przez tak wielu płodnych aktorów, ponieważ powstała w epoce, w której filmy akcji nie były uważane za prestiżowe. Kiedy zaoferowano go Willisowi, początkowo był niechętny, ale wyniki kasowe filmu były dla niego czymś więcej niż cudem. Jego umiejętność wykonywania własnych wyczynów i doskonałe umiejętności aktorskie sprawiły, że Willis stał się wielką gwiazdą akcji.

3. Julia Roberts jako Vivian Ward in  Pretty Woman

Przed Pretty Woman Roberts nadal był częścią słynnych filmów, takich jak Mystic Pizza , ale Pretty Woman była główną przełomową rolą w jej karierze. Szerokooki uśmiech i łatwa chemia z Richardem Gere są wszystkim, czego potrzebowała, aby stać się urokiem filmu, a Julia bezbłędnie to przedstawiła.

4. Richard Gere jako Edward Lewis w „  Pretty Woman”

Pretty Woman była nie tylko owocna dla Julii Roberts, ale także dla Richarda Gere. Wszystko w filmie było idealne: casting, filmowanie i nie zapominajmy o ich chemii. Chociaż Gere cieszył się również z owoców swojej sławy z filmu Gigolo , Pretty Woman była na czele.

5. Brad Pitt jako JD w  Thelma & Louise

Scena bez koszuli Brada Pitta w  Thelma & Louise była rozmową miasta w 1991 roku. Dzięki temu filmowi Pitt jest nadal uważany za ikonę, podobnie jak główne filmy, nad którymi pracował, takie jak Kalifornia , Se7en , Once Upon a Time w Hollywood i wielu innych.

6. Leonardo DiCaprio jako Arnie Grape w odcinku  What Eating Gilbert Grape

Mimo że Titanic przyniósł Leo sławę, jego rola jako psychicznie wyzywającego Arniego Grape’a w  odcinku What Eating Gilbert Grape przykuła uwagę wielu krytyków filmowych i publiczności. Arnie jest także jedną z bardziej uwielbianych postaci w jego karierze filmowej ze względu na sposób, w jaki go przedstawił. Była to także pierwsza nominacja do Oscara w jego życiu.

7. Ralph Fiennes jako Amon Göth w  Liście Schindlera

Zanim Voldemort mógł przynieść Ralphowi sławę, Lista Schindlera Spielberga była filmem do obejrzenia. Fiennes wcielił się w rolę komendanta wojennego Amona Götha, gdzie jego bystre oczy i mrożące krew w żyłach sceny zapewniły mu wiele nagród i  nominację do Oscara .

8. Carrie-Anne-Moss jako Trinity in  The Matrix

Za swoją przełomową rolę w Matrix Moss przeszła 3 testy fizyczne i poznała ekstremalne umiejętności akrobatyczne. Film ten otworzył jej karierę z wieloma możliwościami i nagrodami.

9. jak Haley Joel Osment Cole Sear w  The Sixth Sense

Gdy Osment miał 11 lat, Hollywood obdarzył go swoją przełomową rolą w thrillerze zwanym Szósty zmysł . Przedstawił rolę chłopca, który „widział umarłych”. Zagrał u boku Bruce'a Willisa, a film miał także fenomenalne wyniki kasowe.

10. Jake Gyllenhaal jako Donnie Darko w  Donnie Darko

Ten film jest uważany za konieczny do obejrzenia, ponieważ łączy science fiction z thrillerem psychologicznym, który ogłusza cię do rdzenia. Oprócz przełomowego wykonania Jake'a, film obejmuje także humor, podróże w czasie, koncepcję efektu motyla i niezapomniany wieszak na klify, który niesamowicie Cię ekscytuje.

11. Noe Centineo jak Peter Kavinsky w celu wszystkich chłopców filmowej serii

Centineo gra z Larą Condor w najnowszym wydaniu ich nastoletnich komiksów o nazwie To All the Boys, których wcześniej kochałem To All the Boys: PS I Still Love You . Scenariusz jest tak samo skomplikowany, jak dorastający umysł, ale Centineo przedstawia Piotra Kawińskiego jak profesjonalistę.

12. Emma Stone jako Jules w  Superbad

Z pewnością Superbad był także wzmacniaczem dla Jonah Hill i Michaela Cery, ale była też inna celebrytka, która znalazła się na liście dzięki temu filmowi: Emma Stone. Jej zabawna i słodka postać gra szczęśliwe zainteresowanie Jonaha Hilla filmem.

13. Scarlett Johansson jako Charlotte in  Lost in Translation

Lost In Translation Sofii Coppoli był największym przełomem dla Scarlett Johannson, gdy miała zaledwie 17 lat. Grała rolę Charlotte, zagrała u boku Billa Murraya i otrzymała wiele wyróżnień i nagród.

14. Rachel McAdams jako Regina George in  Mean Girls

Przełomową rolą McAdamsa była rola królowej liceum, Reginy George, wraz z Lindsay Lohan, Lacey Chabert i Amandą Seyfried. Oprócz niesamowitego cytowanego dialogu zawsze możesz nauczyć się czegoś z tego filmu , bez względu na to, ile razy go obejrzysz.

15. Salma Hayek jako Carolina in  Desperado

Desperado była ostateczną przełomową rolą Salmy w 1995 roku. Wcieliła się w rolę partnerki w zbrodni Antonio Banderasa. Oprócz wspaniałych umiejętności aktorskich jej garderoba była perfekcyjna.

16. Jaden Smith jako Christopher Gardner w  The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness to jeden z najbardziej uwielbianych filmów z Willem Smithem i jego synem Jadenem. Była to jednak bardziej przełomowa rola Jaden. W filmie wciela się w pięcioletniego syna Willa Smitha, gdzie oboje przeżywają trudności i wspólnie zmagają się, co prowadzi do naprawdę szczęśliwego zakończenia.

17. Abigail Breslin jako Olive Hoover w  Little Miss Sunshine

26 aktorów i przełomowe role, które uczyniły ich gwiazdami

W tym uroczym filmie Breslin gra konkursantkę piękności, która jest także najmłodszym członkiem dysfunkcyjnej rodziny. Miała tylko 6 lat, kiedy została obsadzona jako Olive Hoover. Jej występ był bardzo chwalony, nawet wśród jej gwiazd, które twierdziły , że były przerażone jej powagą podczas strzelania.

18. Marion Cotillard jako Edith Piaf w  La Vie En Rose

Cotillard została wybrana ze względu na jej przełomową rolę w  La Vie En Rose, ponieważ reżyser zauważył podobieństwo między oczami Piaf i Cotillard . Ta rola przyniosła jej międzynarodowe uznanie wraz z 2 Oskarami, Złotym Globem, BAFTA i kilkoma innymi.

19. Christopher Mintz-Plasse jako McLovin w  Superbad

Oprócz Emmy Stone, Jonah Hill i Michaela Cery McLovin był najbardziej ukochaną postacią w filmie Superbad o dojrzewaniu Stało się tak z powodu jego bezczelnej odwagi zmieszanej z jego uber-maniakiem, nie wspominając już o tym, że był on 25-letnim dawcą hawajskich organów, który przyjaźnił się z policjantami, Sethem Rogenem i Billem Haderem.

20. Zach Galifianakis jako Alan w serii filmów o kacu

Filmy o kacu są znane z dziwacznych i szalonych postaci oraz serii wydarzeń, a Zach Galifianakis nie jest tu wyjątkiem. W rzeczywistości jest królem tego szaleństwa. Oprócz tego, że dokonał najbardziej szalonego wyczynu kaskaderskiego, jego przełomowa rola rzeczywiście była poza bazą, co wyruszyło w drogę do naprawdę dobrego śmiechu.

21. Jodie Foster jako Iris w  taksówkarzu

Jak prawie każdy aktor dziecięcy, Foster również miała problemy ze swoją świetnością. Ale wszystko się zmieniło, kiedy zagrała w  Taxi Driver , co było arcydziełem Martina Scorsese. Z pewnością było to dla niej ryzyko, ale jej rola przeciwstawiła się innym aktorom, którzy byli dwa razy w jej wieku. Nadal słynie z przedstawiania trudnych ról, nawet dziś.

22. Sandra Bullock jako Annie Porter in  Speed

Kiedy planowano Speed , Keanu Reeves był głównym aktorem. Ale ostatecznie, po niesamowitej kasie, Bullock stała się gwiazdą. Mimo krzyków i jazdy udowodniła, że ​​jest prawdziwą osobą. Na dłuższą metę wywarło to ogromną i bardzo pozytywną różnicę w karierze Bullock.

23. Michael Fassbender jako Brandon in  Shame

Wstyd to film oparty na odnoszącym sukcesy Nowym Jorku, który zmaga się ze swoimi nałogami i niezdolnością do nawiązywania relacji. Jego bystre oczy i aktorstwo sprawiają, że ta rola rzeczywiście jest przełomem.

24. Sebastian Stan jako Bucky Barnes w filmach Marvela

Bucky Barnes jest jednym z najbardziej niedocenianych Mścicieli. Uwolnił się od Hydry i pozostał niesamowicie lojalny wobec Kapitana Ameryki, który w istocie był dobrym człowiekiem. Rolę tę przedstawił  Sebastian Stan i jest uważany za jego przełomową postać.

25. Kit Harrington jako Jon Snow w  Game of Thrones

Jon Snow pozostał ulubieńcem wszystkich fanów Game of Thrones , bez względu na to, jak minął ostatni sezon. Ta przełomowa rola obdarzyła go światową sławą, ale pochłonęła go tak bardzo, że musiał później iść na  terapię .

26. Margot Robbie jako Naomi Lapaglia w  Wilku z Wall Street

Ta australijska aktorka dostała poważną przerwę w filmie Martina Scorsese Wilk z Wall Street , występując obok jedynego Leonarda DiCaprio. Margot Robbie gra żonę Jordana Belforta i jest czarodziejką przez cały czas. Teraz jest wielką gwiazdą Hollywood i nominowaną do Oscara.

źródło:brightside.me