20 niesamowitych trików, które ułatwią Ci życie

Oto niesamowita lista 20 życiowych trików, które nauczą Cię, jak szybko wysuszyć ubrania, uczynić buty wodoodpornymi, wzmocnić głośniki telefonu i nie tylko!

20 niesamowitych trików, które ułatwią Ci życie

1. Uprawiaj róże z sadzonek

Oto świetna wskazówka dotycząca uprawy róż z sadzonek. Przed sadzeniem wepchnij dolne końce sadzonek w małe ziemniaki. Wilgoć i składniki odżywcze w ziemniakach pozwolą sadzonkom rozwinąć zdrowe korzenie. Dowiedz się więcej tutaj .

2. Wodoodporne buty

20 niesamowitych trików, które ułatwią Ci życie

Aby zmienić płócienne buty w wodoodporne, potrzebujesz tylko wosku pszczelego i suszarki. Rozprowadź wosk pszczeli na wszystkich butach. Następnie użyj suszarki, aby stopić wosk pszczeli, aż przestaniesz go widzieć. Voila! Twoje wodoodporne buty są gotowe!

3. Szybciej wysusz ubrania

20 niesamowitych trików, które ułatwią Ci życie

Jeśli nie masz suszarki i chcesz szybko wysuszyć ubrania, oto co możesz zrobić. Umieść mokre ubranie na suchym ręczniku. Zwiń ręcznik z ubraniem w środku. Podnieś go i przekręć tak mocno, jak to możliwe, aby wycisnąć nadmiar wody. Po osuszeniu nadmiaru wody zawieś ubranie na wieszaku, aby całkowicie wyschło.

4. Śmierdzące buty

20 Awesome Life Hacks That Will Simplify Your Life

Jeśli masz nieprzyjemnie pachnące buty, włóż do każdego buta kilka torebek suchej herbaty, aby wchłonąć zapach. Jeśli Twoje buty są nie tylko śmierdzące, ale także mokre, napełnij je mieszanką ryżu i sody oczyszczonej i pozostaw na kilka dni.

5. Ciasne buty

20 Awesome Life Hacks That Will Simplify Your Life

Jeśli twoje nowe buty są zbyt ciasne, oto sposób na ich rozciągnięcie. Wypchaj każdy but mokrą gazetą tak mocno, jak tylko potrafisz. Pozostaw buty do wyschnięcia, a następnie zdejmij gazetę.

6. Rozpal ogień

20 Awesome Life Hacks That Will Simplify Your Life

Frytki to nie tylko smaczna przekąska. Tłuszcz, olej i chemikalia zawarte w chipsach ziemniaczanych (lub innych) sprawiają, że są one doskonałym materiałem rozpałowym.

7. Znajdź małe zagubione przedmioty

Użyj odkurzacza, aby znaleźć małe przedmioty, które zgubiłeś, takie jak kolczyki. Po prostu zakryj koniec odkurzacza skarpetą lub rajstopami i rozpocznij wyszukiwanie. Sprawdzaj od czasu do czasu, czy obiekt, którego szukasz, już tam jest.

8. Butelka z oznaczeniem czasu

Oto świetny sposób na śledzenie dziennego spożycia wody. Narysuj linie na butelce z wodą za pomocą markera, a następnie zapisz czas obok zaznaczonego poziomu. Oznakowanie będzie wizualnym przypomnieniem o piciu wody i pomoże w osiągnięciu dziennego zapotrzebowania na wodę.

9. Usuń plamy z muszli klozetowej

20 Awesome Life Hacks That Will Simplify Your Life

Wlej puszkę Coca-Coli do muszli klozetowej i pozostaw ją na noc. Następnie umyj go wodą z mydłem i spłucz do czysta.

10. Łatwo odblokować dreny

Spuść gorącą wodę do odpływu na minutę, a następnie wylej 1 szklankę sody oczyszczonej do odpływu. Powoli wlej 1 szklankę octu do odpływu. Przepłucz jeszcze raz gorącą lub wrzącą wodą.

11. Wyczyść głowicę prysznica

Aby wyczyścić słuchawkę prysznicową lub krany łazienkowe, napełnij plastikową torbę białym octem i przymocuj ją do głowicy prysznicowej gumką. Pozostaw na noc w occie i wyjmij worek. Będzie jak nowy!

12. Chroń przyciski przed wypadnięciem

Aby utrzymać guziki na miejscu, wystarczy pomalować nitki lakierem do paznokci.

13. Zapach ciała

20 Awesome Life Hacks That Will Simplify Your Life

Jeśli zapomniałeś założyć dezodorantu i nie chcesz pachnieć jak na siłowni, pokrój świeżą cytrynę lub pomarańczę na dwie połówki i po prostu wetrzyj w skórę. Zapach ciała zniknie.

14. Wzmocnij głośniki telefonu

Włóż telefon do szklanki lub miski, aby zwiększyć głośność jego głośników.

15. Spraw, aby lód trwał dłużej w lodówce

Gdy idziesz na plażę i zabierasz ze sobą lodówkę, posyp sól na lodzie, aby dłużej zamarzł.

16. Świeży oddech

Jeśli wyszedłeś z domu i zapomniałeś umyć zęby lub skończyła Ci się pasta do zębów, żucie jabłka może pomóc w przypadku nieświeżego oddechu.

17. Świece cytrusowe

20 Awesome Life Hacks That Will Simplify Your Life

Chcesz, aby Twój dom ładnie pachniał przez wiele godzin? Zrób pomarańczową lub cytrynową świeczkę, a jej światło i aromat będą trwać długo. Dowiedz się, jak to zrobić tutaj .

18. Otwórz zablokowaną pokrywę

Prawdopodobnie słyszałeś wiele sposobów otwierania upartego wieczka słoika. Jedną z najbardziej znanych i skutecznych metod jest zdejmowanie pokrywy za pomocą taśmy klejącej. Ale oto, co możesz zrobić, jeśli nie masz pod ręką taśmy klejącej. Spróbuj polać gorącą wodą pokrywkę przez minutę lub dwie, wytrzyj, a następnie otwórz. Możesz również namoczyć pokrywkę w gorącej wodzie, aby uzyskać podobny efekt.

19. Sztuczka z drewnianą łyżką

Ta stara sztuczka nigdy nie zawodzi. Aby nie dopuścić do wykipienia garnka, nałóż na niego drewnianą łyżkę. Jeśli zacznie wrzeć zbyt mocno, łyżka rozbija bąbelki i zapobiega ich szybkiemu przelewaniu.

20. Otwórz tacę karty SIM, gdy w pobliżu nie ma narzędzia do wyjmowania

Włóż wygięty wcześniej mały spinacz do małego otworu w kieszeni na kartę SIM.

źródło:brightside.me