13 rzeczy, które podniosą Twój komfort na zupełnie nowy poziom

Półki supermarketów są pełne różnych artykułów gospodarstwa domowego, które obiecują usunąć plamy, pozbyć się bakterii i wielu innych pozornie przydatnych rzeczy. Ale w rzeczywistości nie wszystkie z nich są tak przydatne, jak nam się wydaje. Sporządziliśmy listę artykułów gospodarstwa domowego, które w rzeczywistości nie są tak skuteczne.

13 rzeczy, które podniosą Twój komfort na zupełnie nowy poziom

Ręcznik papierowy

Tego triku z ręcznikiem kuchennym nie znałeś. Ułatwia życie

W 1931 roku Arthur Scott przedstawił światu pierwsze papierowe ręczniki kuchenne. Obecnie można je znaleźć w niemal każdym domu. Zazwyczaj kupowane są wraz z papierowym ręcznikiem toaletowym i serwetkami papierowymi, więc pojawia się logiczne pytanie: Po co nam naprawdę są?

Po pierwsze, nie różnią się zbytnio od innych papierowych produktów do użytku domowego. Na przykład, papierowe serwetki są równie skuteczne co ręczniki, jeśli chodzi o szybkie wytarcie nadmiaru oleju z patelni. Po drugie, zwykle używamy też ręczników kuchennych z tkaniny. Są zazwyczaj tańsze niż ich papierowe odpowiedniki, ale równie dobrze można nimi osuszyć ręce.

Miotełka z piór

undefined

Pierzaste miotełki występują w różnych rozmiarach i mogą być wykonane z różnych materiałów, od polipropylenu do piór strusich. I wszystkie działają w ten sam sposób - pióra przyciągają kurz dzięki elektrostatyce. Jednakże, niektóry kurz wciąż pozostaje na powierzchniach lub spada na podłogę, więc konieczne jest użycie dodatkowych narzędzi do sprzątania. Dlatego o wiele bardziej efektywne jest używanie ściereczki zamiast piastki piórkowej.

Worki próżniowe

WOREK PRÓŻNIOWY WORKI PRÓŻNIOWE 60x80 POKROWIEC - ERLI.pl

Worki próżniowe są bardzo popularnym rozwiązaniem do przechowywania dużych rzeczy. Jednak nie zawsze są tak skuteczne, jak to reklamują.

Po pierwsze, nie można w nich przechowywać naprawdę dużych rzeczy, takich jak puchowe kołdry lub puchowe kurtki. Po drugie, ubrania przechowywane w plastikowych workach przez długi czas mogą stracić swój kształt i nabierać nieprzyjemnego zapachu. Po trzecie, zamki błyskawiczne w niektórych workach są dość słabe i przepuszczają powietrze, co powoduje, że worki odzyskują swoją objętość. Dlatego czasami warto rozważyć inne metody przechowywania, takie jak kosze na ubrania lub tkaninowe pudełka z zamkami błyskawicznymi.

Odkurzacz do czyszczenia klawiatury

ODKURZACZ USB DO CZYSZCZENIA KLAWIATURY LAPTOPA PC - Sklep, Opinie, Cena w  Allegro.pl

USB odkurzacz to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza do czyszczenia klawiatury. Jeśli podarujesz taki gadżet komuś jako prezent, osoba na pewno doceni Twoją kreatywność, ale raczej nie będzie z niego korzystać często. Po pierwsze, nie czyszczymy naszych klawiatur codziennie, a po drugie, istnieją tańsze alternatywy, takie jak prosty dmuchawa powietrzna lub zwykłe chusteczki do czyszczenia.

Odświeżacz powietrza

Odświeżacze powietrza maskują nieprzyjemne zapachy, ale nie usuwają ich przyczyny. Co więcej, mogą być szkodliwe. Zawierają toksyczne substancje, które mogą powodować problemy z oddychaniem.

Jeśli w Twoim domu jest nieprzyjemny zapach, warto sprawdzić kosz na śmieci lub lodówkę pod kątem zepsutych resztek jedzenia, a nawet rury. Dopiero po usunięciu przyczyny nieprzyjemnego zapachu ma sens używać aromatycznych substancji do odświeżenia powietrza. Ale używanie chemicznych odświeżaczy powietrza to nie jedyna opcja, jaką masz. Na przykład, można używać naturalnych produktów, takich jak olejki eteryczne lub fusy z kawy.

Chusteczki antybakteryjne

Chusteczki antybakteryjne do rąk Naturelle z D-Panthenolem | Durashop.pl -  akcesoria dla Twojego biura - Autoryzowany Sklep Dura

Antybakteryjne chusteczki nawilżane, mimo swojej nazwy, mogą rozprzestrzeniać bakterie, a dodatkowo nie są tak skuteczne w czyszczeniu powierzchni i często pozostawiają mydlane plamy. Dobrym zamiennikiem mogą być zwykłe papierowe serwetki lub chusteczki higieniczne zwilżone wodą. A jeśli potrzebujesz efektu antybakteryjnego, użyj płynnego antyseptyku.

Wentylatory USB

Mini Wentylator USB - Metalowy– phoneo.pl

Wbrew plotkom, wentylatory USB nie mogą uszkodzić Twojego komputera, jeśli są stosowane prawidłowo. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy zauważyli, że nie są tak skuteczne, jak nam się wydaje – niektóre z nich są zbyt małe i mogą się zepsuć po 3-4 dniach użytkowania. W upalne dni dużo bezpieczniej jest używać bardziej wydajnego wentylatora lub spróbować innych metod chłodzenia, takich jak picie zimnej wody.

Środki do czyszczenia piekarników

Czyszczenie piekarnika. Najlepsze domowe sposoby na usunięcie zabrudzeń -  Dom

Dla właściwego czyszczenia piekarnika często używamy żrących środków chemicznych, ale mogą one być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Podczas czyszczenia możemy odczuwać podrażnienie w gardle, nosie lub oczach. A jeśli nie usuniemy pozostałości tych substancji z ścianek piekarnika w odpowiedni sposób, to zaczną one parować już po włączeniu piekarnika, zatruwając powietrze i nawet jedzenie.

 

Ponadto, te chemikalia mogą również uszkodzić sam piekarnik. Mogą zniszczyć emalię na niektórych częściach, co doprowadzi do korozji i uszkodzeń. Aby uniknąć niepotrzebnych ryzyk, możesz użyć domowego, naturalnego środka czyszczącego: wymieszaj sodę oczyszczoną z wodorem nadtlenkowym i płynem do mycia naczyń, a uzyskaną mieszaniną oczyść piekarnik. Jednak uważaj, ponieważ szorstka tekstura środka czyszczącego może uszkodzić powierzchnię.

Chusteczki do elektroniki

8148_39965

Ten rodzaj chusteczek kosztuje więcej niż są warte. Łatwo je zastąpić miękką szmatką do kurzu zamoczoną w wodzie lub łagodnym roztworem alkoholu.

Maski na oczy

Opaska na oczy czarny V4904-03

Często używamy maseczek na oczy, by lepiej spać. Jednakże, ten przedmiot może powodować problemy zdrowotne, takie jak problemy z widzeniem. Jeśli maseczka jest zbyt mocno dopasowana, po przebudzeniu może wystąpić rozmyte widzenie.

Kapsułki do prania

jakie Kapsułki do prania najlepsze? Ranking 2022 i Opinie na  najlepszepralki.com

Laundry pods są skoncentrowanym detergentykiem. Według producentów są one bardziej skuteczne i wygodne w użyciu niż inne formy detergentu.

Jednak ludzie, którzy wypróbowali laundry pods, zauważają wiele wad. Na przykład, mogą się one przykleić do drzwi pralki lub powodować plamy na niektórych ubraniach. Czasami może to się zdarzyć, gdy nie używamy pods prawidłowo. Ale czy jesteś gotowy ryzykować swoje ulubione ubrania tylko po to, aby wypróbować nowy, innowacyjny detergent?

Rolki do kłaczków

Rolka SmartRollAnimal do usuwania sierści – bizon.pl

Rolka do kłaczków wydaje się być niezbędnym elementem wyposażenia domowego, szczególnie jeśli w domu mamy zwierzęta. Jednak rolka klejącej taśmy szybko się zużywa i wymaga częstej wymiany, co jest dość kosztowne. Użytkownicy internetu polecają zamiast tego stosowanie taśmy klejącej lub szczotki do usuwania lintu. Szczotka może być używana przez kilka lat bez dodatkowych wydatków.

Kulki do prania

Orion, kulki do prania, 2 szt. - smyk.com

Zimowa aura już minęła, co oznacza, że nadszedł czas na pranie i przechowywanie naszych zimowych płaszczy i kurtek. W niektórych sklepach internetowych można znaleźć kulki do prania, a niektórzy ludzie błędnie próbują ich używać do prania puchowych kurtek. Jednak w rzeczywistości są one przeznaczone do czyszczenia delikatnych tkanin. Ponadto niektórzy użytkownicy zauważyli, że te kulki mogą być całkowicie bezużyteczne: tendencja do zaplątywania się wewnątrz odzieży i nie spełniania swojej funkcji.

Nóż do masła

Bardzo często w kuchniach można znaleźć noże do masła odziedziczone po naszych rodzicach lub dziadkach. Jednak prawdopodobnie nie pamiętasz, kiedy ostatnio z nich korzystałeś. To całkiem logiczne, ponieważ znacznie łatwiej jest kroić masło zwykłym nożem, widełką lub łyżką.