12 rzeczy, które były fajne w 2000 roku, ale teraz sprawiają, że się z nich śmiejemy

Trudno w to uwierzyć, ale 2000s były 20 lat temu. To był niezwykły czas, kiedy ludzie spędzali noce w klubach komputerowych, kupowali płyty DVD i mieli swoje własne zasady stylu. Ale okazuje się, że niektóre rzeczy, które uważaliśmy wtedy za fajne, teraz wywołują tylko uśmiech na naszych twarzach.

12 rzeczy, które były fajne w 2000 roku, ale teraz sprawiają, że się z nich śmiejemy

Podwieszane sufity wielowarstwowe

Podobne pomysły projektowe były uważane za znak dobrobytu w latach dziewięćdziesiątych. Szczególnie elegancki był montaż błyszczącego sufitu napinanego lub wielowarstwowego sufitu z płyty gipsowo-kartonowej w mieszkaniu. Konieczne było też oświetlenie lamp w pokoju. Sufity miały różne kolory, od spokojnej bieli do jasnoniebieskiego lub czerwonego.

Cyrkonie we włosach

Cyrkonie lub cienkie koraliki przyklejono do cienkiej nici, którą następnie przymocowano do korzeni włosów. Jeśli dana osoba nie miała dość pieniędzy, aby pójść do fryzjera, mogła po prostu kupić spinki do włosów w sklepie. A najodważniejsi fashioniści przymocowali cyrkonie bezpośrednio do włosów za pomocą specjalnego kleju.

Teraz akcesoria do włosów znów są modne. Cienkie pierścienie zdobią warkocze i wszystkie inne rodzaje fryzur.

Wymienne tylne panele telefonu komórkowego

Jeśli możesz zmienić tył i przednie panele telefonu w ciągu kilku sekund, jesteś uważany za najfajniejszą osobę na świecie. Producenci produkowali kilka modeli paneli tylnych i sprzedawali je w zestawie z telefonem komórkowym. Więcej modeli można było kupić w różnych sklepach. Oczywiście nie były najlepszej jakości, ale różnorodność kolorów i wzorów zapierała dech w piersiach.

Pomadka w odcieniu koloru skóry

W 2000 roku fashioniści wybierali pomadki, które albo miały odcień koloru skóry, albo były nieco jaśniejsze. Popularne były nagie błyszczyki, jasny beż i białe pomadki. A jeśli nie masz dość pieniędzy, aby kupić kosmetyki, możesz po prostu zakryć usta podkładem, aby wyglądać wspaniale.

Czaty telewizyjne SMS

Reklamy tekstowe od widzów typu „Sprzedaję garaż”, które były nadawane na dole ekranów telewizyjnych, zostały zastąpione czatami SMS, w których młodzi ludzie komunikowali się ze sobą lub prosili o transmisję swoich ulubionych teledysków. Lokalne kanały zdały sobie sprawę z tego, że ten trend był kopalnią złota i rozpoczęły również własne rozmowy. Faceci „nudzili się na dziewczyny”, ludzie przesyłali gratulacje urodzinowe, a samotne serca szukały bratniej duszy.

Dyski DVD „8 w 1”

Można kupić DVD z wieloma filmami nagranymi na jednym dysku. Te dyski DVD mogą zawierać zarówno klasyczne filmy, jak i ostatnio wydane filmy, które nadal można zobaczyć w filmach. Oczywiście były to bootlegowe płyty DVD, które czasami miały słabą jakość obrazu lub tłumaczenie lektora, które zostało wykonane przez jedną osobę. Ale kogo to obchodzi, kiedy można kupić 8 filmów w cenie jednego biletu do kina!

Skarpetki w paski na rękach

Załóż skarpetki w paski do kolan i plisowaną spódnicę, a Twój modny wygląd z 2000 roku będzie gotowy. Trend ten spopularyzował  Avril Lavigne . Wkrótce młode dziewczyny zaczęły nosić te skarpetki nie tylko na nogach, ale także na ramionach.

Śpiewająca ryba na ścianie

W połowie 2000 roku ta robotyczna śpiewająca ryba była  bestsellerem . Podobna rzecz wisiała na ścianie w biurze George'a Busha, a nawet pojawiła się w słynnym serialu telewizyjnym The Sopranos . To urządzenie zostało wynalezione przez byłego księgowego, Joe Pellettieri. Sprzedał ponad milion egzemplarzy tego produktu w samym 2000 roku. Nadal możesz dziś kupić tę rybę.

iPod

W 2001 r. Firma Apple wydała swój pierwszy odtwarzacz muzyki z 5 GB pamięci, na której można odtwarzać filmy . Każdy uczeń gimnazjum marzył o tym urządzeniu lub o czymś bardzo podobnym. W 2019 roku Apple wydało iPoda 7. generacji.

Pokrowce na telefon

Te okładki były szczególnie popularne wśród mężczyzn, którzy ukończyli 35 lat. Miały być zapinane na pasek lub szlufki w spodniach. Zaletą tych okładek było to, że dana osoba mogła trzymać telefon z dala od kluczy i monet i zawsze mieć go pod ręką. Wada - przerażające historie o tym, jak sieci komórkowe mogą zaszkodzić zdrowiu mężczyzn .

Kafejki internetowe

Jeśli nie byłeś szczęśliwym posiadaczem komputera, możesz pójść do klubu komputerowego. Te kluby wyglądały jak kilka surowych komputerów podłączonych do sieci lokalnej. Uczniowie zrezygnowali z lekcji, wydali pieniądze na lunch i okłamali rodziców, mówiąc, że zostali do późna w domu przyjaciół, aby spędzić tam czas.

Zimne blond włosy

Stylowe były długie proste blond włosy, które były jaśniejsze niż papier do drukarek. Najpiękniejsze kobiety miały lekką szminkę i intensywną sztuczną opaleniznę. Zimne blond włosy, szczególnie jeśli włosy były farbowane w domu, były bardzo szkodliwe dla ich zdrowia. Ale kogo to obchodziło?

źródło:brightside.me