12 Codziennych rzeczy, które robimy źle i nawet nie zdajemy sobie sprawy, dlaczego

Po przebudzeniu się rano, pierwszą rzeczą, którą wielu z nas robi, jest wypicie filiżanki kawy. Ale jak się okazuje, cały czas robiliśmy to źle. Wierz lub nie wierz, ale zdaniem ekspertów jest jeszcze więcej codziennych nawyków, które wymagają korekty. Przyjrzyjmy się, czym one są.

12 Codziennych rzeczy, które robimy źle i nawet nie zdajemy sobie sprawy, dlaczego

1. Picie kawy przed 9:30

Każdy organizm jest inny, ale dla każdego istnieje 24-godzinny cykl hormonalny. Innymi słowy, wszyscy jesteśmy zaprogramowani. A hormon znany jako  kortyzol, który sprawia, że ​​czujemy się obudzeni, jest uwalniany od 8 rano do 9 rano. Nie musimy w tym okresie pobudzać naszego ciała, aby czuć się pobudzonym innymi rzeczami, takimi jak kawa.

Te najlepsze czasy dla przerw kawowych są między 09:30 do 11:30 i 1:30 pm do 5:00 pm Najgorsze czasy są między 8 rano do 9 rano; 12: 00-13: 00; i od 17:30 do 18:30

2. Wstawianie jajek do zimnej wody przed ich ugotowaniem

Jeśli przed gotowaniem umieszczałeś jajka w zimnej wodzie, eksperci mogą Cię zaskoczyć. Pierwszą zasadą w tym przypadku jest  rozpoczęcie na gorąco i zakończenie na zimno . Robiąc takie rzeczy, jajka stają się łatwiejsze do obierania. Dzięki temu można dokładniej ustawić minutnik na jajka na twardo lub na miękko.

Następnym razem spróbuj włożyć jajka do wrzącej wody, a zaraz po upieczeniu umieść je w zimnej wodzie.

3. Nieprawidłowe otwieranie konserw

Nie jest rzadkością skaleczenie palca o ostrą krawędź puszki po otwarciu jej za pomocą urządzenia ręcznego. Dzieje się tak, ponieważ przyzwyczailiśmy się do robienia tego w określony sposób, ale w rzeczywistości istnieje prosta metoda ratunkowa, która może pomóc Ci uniknąć kontuzji.

Po prostu umieść otwieracz tak, jak pokazano na prawym górnym zdjęciu, aby przeciął puszkę. Odetnie puszkę, ale nieco niżej niż zwykle, a następnie możesz chwycić za obręcz od góry .

4. Pozostawienie luffy pod prysznicem

12 Everyday Things We Do Wrong and Don’t Even Realize Why

Naukowcy twierdzą , że gąbki Loofah są wylęgarnią gatunków bakterii, które mogą rosnąć dosłownie z dnia na dzień . A kiedy zostawisz go pod wilgotnym, ciepłym prysznicem, sytuacja nawet się pogorszy. Po użyciu pozostawić w suchym miejscu.

Możesz wrzucić go do prania lub  namoczyć w rozcieńczonym roztworze wybielacza na 5 minut również raz w tygodniu .

5. Golić nogi pod włos, gdy tylko wejdziesz pod prysznic

Po prostu policz, ile razy ogoliłeś nogi i ile razy Twoja skóra stała się podrażniona. Być może dzieje się tak, ponieważ robiłeś to źle. Przede wszystkim nie gol się, gdy tylko wejdziesz pod prysznic. Pozwól swojej skórze i włosom zmoczyć się, aby zapobiec ciągłemu ciągnięciu włosów, które może powodować podrażnienia skóry.

Po drugie, nie gol się w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów, nawet jeśli daje to szybsze rezultaty. Po prostu zranisz swoją skórę.

6. Za pomocą noża pokrój zimne masło

Jeśli zmagałeś się z krojeniem zimnego masła , istnieje lepsze rozwiązanie, jak zrobić idealne plastry. Użyj obieraczki przeznaczonej do krojenia warzyw i owoców . Teraz możesz łatwo położyć masło na chlebie bez smarowania go nożem. Ta sama sztuczka jest również wygodna w przypadku sera.

7. Palcami odkręć kran

Aby uniknąć ponownego dostania się bakterii na palce po umyciu rąk, spróbuj zmienić swoją rutynę. Otwórz i zamknij kran nadgarstkiem, jak pokazano na rysunku. Teraz, nawet jeśli dotkniesz twarzy, dodatkowe zarazki się nie rozprzestrzenią.

8. Ładowanie telefonu bez czyszczenia portu ładowania

Może się to zdarzać często, zwłaszcza jeśli okaże się, że telefon nie ładuje się lub ładuje się wolno. Przed oddaniem go do dostawcy lub zakupem nowego kabla wyczyść port . Istnieje duża szansa, że ​​jakiś brud lub kurz nie pozwala na prawidłowe działanie. Ale zanim to zrobisz, nie zapomnij najpierw wyłączyć telefonu.

9. Nie odkurzać zasłon

Tak, zasłony można również  odkurzać bez konieczności prania ich co tydzień. Większość kurzu koncentruje się na górze i na dole. Dlatego następnym razem, gdy posprzątasz dom, po prostu odśwież wygląd zasłon za pomocą prostego odkurzania. Ale musisz to  robić regularnie, zanim kurz wniknie w włókna.

10. Otwieranie żetonów od góry

Kiedy masz w rękach świeżą paczkę chipsów, Twoim pierwszym odruchem jest otwarcie jej od góry. Zamiast tego następnym razem spróbuj otworzyć go od dołu . Znajduje się tam większość smaku i przypraw, a gdy odwrócisz opakowanie do góry nogami, pozwolisz tym przyprawom rozprowadzić się po frytkach.

11. Nie pozwól odpocząć po ugotowaniu mięsa lub kurczaka

Często spieszymy się, aby skosztować dobrze pachnącego dania, zwłaszcza gdy jesteśmy głodni. Ale kiedy pozwolisz swojemu mięsu odpocząć po ugotowaniu, wszystko pozostaje bardziej soczyste.

Po upieczeniu kurczaka odstaw na 5 minut, a po upieczeniu odstaw na 20 minut .

12. Używanie mydła antybakteryjnego przy każdym myciu

Jeśli codziennie używasz mydła antybakteryjnego , prawdopodobnie powinieneś położyć temu kres. Przede wszystkim nie ma dowodów na to, że mydła antybakteryjne są skuteczniejsze w myciu niż zwykłe mydła. Po drugie, produkty przeciwbakteryjne składają się z  triklosanu, który jest podobny do antybiotyków . Kiedy często używamy tego typu mydła, przyzwyczajamy się do niego, a bakterie rozwijają mutacje, które mogą wpływać na zdrowie ludzi.

Eksperci zalecają codzienne używanie zwykłego mydła.

źródło:brightside.me