11 szkodliwych rzeczy, które robimy każdego dnia, nie zdając sobie z tego sprawy

Zmiana nawyków jest nie tylko możliwa, ale także konieczna, przynajmniej tak twierdzi badanie przeprowadzone przez Veronikę Irvin z Oregon State University. Niektóre nawyki są z nami tak długo, że uważamy je za coś oczywistego. Bo co jest złego w używaniu kremu przeciwsłonecznego lub kadzidła? Ale, jak pokazują ostatnie badania, istnieją pewne nawyki, które mogą być dość szkodliwe.

1.

Używanie zbyt dużej ilości kremu przeciwsłonecznego

Wszyscy wiedzą, że podczas wychodzenia na zewnątrz należy używać kremów przeciwsłonecznych. Może to pomóc uniknąć przedwczesnego starzenia się i raka skóry. Ale ważne jest, aby nie używać zbyt dużo. Brak światła słonecznego i witaminy D może prowadzić do innych rodzajów raka, takich jak rak trzustki.

Badania z Anne-Louise Ponsonby, epidemiolog z Narodowego Centrum Epidemiologii i Zdrowia Ludności w Canberze w Australii wykazały, że niedobór witaminy D i over-the-top ochrony przeciwsłonecznej może być przyczyną stwardnienia rozsianego. Należy chronić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ale nie przesadzaj. Podejmuj decyzje na podstawie zagrożeń dla zdrowia.

Następny