11 produktów spożywczych, których zjedzenie może wpływać na Twoją psychikę

Diety są dziś bardzo popularną częścią stylu życia wielu osób, ale mało kto wie, że odpowiedni dobór produktów może wywołać efekt nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także psychikę. Oto co warto jeść, a czego się wystrzegać aby nasz mózg funkcjonował prawidłowo.

11 produktów spożywczych, których zjedzenie może wpływać na Twoją psychikę

- Ryż zawiera węglowodany proste, które sprawiają, że molekuły glukozy szybko przedostają się do krwi, zmieniając poziom cukru we krwi, odbijając się na pracy mózgu i zdrowiu układu nerwowego.

- Popcorn zawiera proteiny, złoto, fosfor, żelazo, silikon, i magnez, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i obniżają stres.

- Tuńczyk zawiera dużo rtęci. Duże stężenie rtęci we krwi może skutkować zaburzeniami pamięci.

- Smalec zawiera rzadki kwas arachidonowy, który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie mózgu i zapobiega chorobie Alzheimera.

- Gorzka czekolada zawiera flawonoidy odpowiedzialne za aktywowanie komórek mózgowych, a także stymulowanie mózgu i dostarczanie do niego tlenu.

- Ser żółty zawiera tyraminę, produkowaną podczas rozpadu białka. Znacznie podnosi ona ciśnienie krwi i sprzyja występowaniu migreny.

- Pieczone ziemniaki są bogate w potas, który pomaga tlenowi dopłynąć do mózgu. Dodatkowo, znajdziemy w nich witaminę B i aminokwasy, zwiększające przepływ krwi do mózgu i zapewniające mu wystarczającą dawkę energii.

- Fasola zawiera kwas taninowy, którego zbyt duże stężenie w ciele spowolni rozpad minerałów. Może to prowadzić do anemii.

- Kurkuma zawiera wiele antyoksydantów i walczy ze starzeniem się mózgu.

- Szafran zawiera wiele minerałów, witaminę B, i C. Sprawia on, że mózg pracuje wydajniej.

- Cynamon pobudza aktywność mózgu gdyż zawiera bardzo istotne elementy: kwas cynamonowy i aldehyd cynamonowy.

Źródło: mysmezeny.sk