11 niesamowitych zwierząt, o których prawdopodobnie nigdy nawet nie słyszałeś

Matka Natura jest zawsze pełna niespodzianek. Trudno uwierzyć, jak wiele niesamowitych i różnych stworzeń żyje na naszej planecie!

11 niesamowitych zwierząt, o których prawdopodobnie nigdy nawet nie słyszałeś

Ili Pika

To urocze i niezwykle rzadkie zwierzę jest również znane jako „magiczny królik”. Ili Pika została niedawno sfotografowana po raz pierwszy od dwudziestu lat. Po raz pierwszy odkryto go w chińskich górach Tian Shan.

Żaba Pinokio

To stworzenie nosi również nazwę „Spike-Nosed Tree Frog”. Gdy męska żaba próbuje przyciągnąć samicę lub wyczuwa niebezpieczeństwo, jej wydłużony, podobny do Pinokia nos skierowany jest w górę.

Małpa z zadartym nosem

Najrzadszy naczelny na świecie został odkryty w 2010 roku w północnej Birmie (Myanmar). Z powodu niezwykłego kształtu nosa małpa zawsze kicha, gdy pada deszcz.

Różowy handfish

Kilka lat temu naukowcy odkryli 14 gatunków ryb z ręcznie płetwami. Obecnie dziewięciu z nich grozi wyginięcie.

Białe nietoperze z Hondurasu

Te śliczne małe białe chłopaki z Ameryki Środkowej mieszkają w namiocie z liści Heliconia, jedzą owoce i mogą dorastać tylko do 1,5 cala (4,7 cm) długości.

The Grimpoteuthis (alias Dumbo Octopus)

To dziwne zwierzę głębinowe otrzymało przydomek z powodu dwóch płetw na membranie między nogami, które przypominają uszy latającego słonia Dumbo ze słynnego filmu animowanego.

Salp

Salpy to osłonki planktoniczne, które odżywiają CO2 w wodzie, pompując go przez przezroczyste ciała. Wszyscy powinniśmy chyba im podziękować, ponieważ zmniejszają one również poziom węgla w wodzie i powietrzu.

Różowooka Caedicia

Ten konik polny z uderzającymi, różowymi oczami fasoli mieszka w górach Muller Range na wyżynach Pacyfiku.

Cherax Pulcher

Ten fantastycznie piękny, kolorowy krab został odkryty w Indonezji w zeszłym roku.

Chiński żółw albinos Softshell

Te małe żółwie używają długich szyjek i rurkowatych nozdrzy jako fajki do oddychania pod wodą.

Nietoperzowy owocowy nietoperz Nendo

Ten uroczy nietoperz z niezwykle życzliwymi oczami i rurkowatymi nozdrzami został odkryty w 2009 roku w lasach Papui Nowej Gwinei. Stało się sensacją w Internecie jako „nietoperz Yoda” ze względu na podobieństwo do Mistrza Jedi z filmów Star Wars.

Delfin Amazonki

Młode delfiny rzeczne Amazonki, znane również jako różowe delfiny rzeczne, są jasnoszare, ale niektóre z nich stają się różowe wraz z wiekiem. Te delfiny nie są przyjazne ani łatwe do wyszkolenia, więc  rzadko są trzymane w niewoli. 

Premia

11 niesamowitych zwierząt, o których prawdopodobnie nigdy nawet nie słyszałeś