10 rzeczy, które lepiej przestać robić, jeśli chcesz być bogatszy

Każdy odnajduje własną drogę do bogactwa. Niektórzy ludzie byli wystarczająco wnikliwi, aby kupić Bitcoiny, gdy 1 BTC był równy 1 $; inni dużo pracują. Osoby stale zamożne mają coś wspólnego. Jednak zarówno ci, którym czasem się poszczęści, jak i ci, którzy dużo pracują, popełniają błędy, więc nie mogą naprawdę zaoszczędzić pieniędzy. Badacz Tom Corley jest zainteresowany różnic między nawykami ludzi bogatych i tych, którzy nie mają dużo pieniędzy. Studiował obie grupy przez 5 lat i wyciągnął ciekawe wnioski.

10 rzeczy, które lepiej przestać robić, jeśli chcesz być bogatszy

1. Nie poznawanie nowych ludzi

Bogaci uwielbiają poznawać nowych ludzi. 68% zamożnych ludzi stwierdziło, że lubi poznawać kogoś nowego. Tylko 11% biednych ludzi powiedziało to samo. Większość ludzi, którzy osiągnęli stabilność finansową, dołożyła wszelkich starań, aby zrobić dobre wrażenie o sobie i je zachować. Nie zapominają o pogratulowaniu nowym znajomym (i starym) z okazji świąt i innych ważnych dni.

2. Wiara w przeznaczenie

W bardzo rzadkich przypadkach możesz polegać na szczęściu lub losie, na przykład kiedy wybierasz między czerwoną a niebieską spódnicą. Ale jeśli chodzi o naprawdę ważne sprawy, bogaci myślą, że sami określają swoją ścieżkę życia . A 90% biednych ludzi obwinia los za swoje nieszczęścia i inne czynniki, których nie mogą kontrolować. Aby poprawić swoje samopoczucie, zamiast własnej edukacji inwestują pieniądze w medium i losy na loterię.

3. Nienawidzę swojej pracy

"Kocham to co robię!" Tak twierdzi 85% ludzi odnoszących sukcesy finansowe . Biedni ludzie widzą więcej wad w swojej pracy. Przy takim nastawieniu prawdopodobnie zgodzisz się, że zwiększenie dochodów jest dość trudne. Jeśli nie podoba ci się praca, którą wykonujesz, powinieneś ją zmienić, a nie narzekać.

4. Nie zwracając uwagi na swoje zdrowie

Bogaci dużo czasu poświęcają zdrowiu. Obejmuje to wizyty u lekarza, zdrowy tryb życia , sport (76% osób odnoszących sukcesy wykonuje ćwiczenia fizyczne 4 razy w tygodniu), zbilansowaną dietę i brak złych nawyków . Wśród osób o niskich dochodach tylko 13% widzi związek między dobrym zdrowiem a sukcesem.

5. Nie podejmowanie ryzyka

Tylko 6% biednych zgodziło się zaryzykować poprawę swojej sytuacji finansowej. A ponad 50% bogatych ludzi, którzy wzięli udział w eksperymencie, zgodziło się podjąć takie samo ryzyko. Co więcej, wielu bogatych ludzi zauważyło, że przynajmniej raz w życiu podejmowanie ryzyka prowadziło do wielkich porażek , ale zamiast skupiać się na nich, starali się iść dalej.

6. Oglądanie reality show

Wśród osób niezamożnych 78% pokazuje miłość, w której widzowie mogą obejrzeć szczegóły czyjegoś życia prywatnego. Wśród bogatych ludzi tylko około 6% ogląda reality show. Warto wspomnieć, że ludzie bogaci nie przepadają za telewizją i wielu z nich ogląda ją mniej niż 1 godzinę dziennie. To samo dotyczy internetu: ludzie sukcesu spędzają mniej niż godzinę na surfowaniu po sieci, chyba że ma to coś wspólnego z pracą.

7. Niewiele czytam

„Nie czytać znaczy nie myśleć” - powiedział kiedyś Dostojewski. 88% bogatych ludzi zgadza się z pisarzem. Co najmniej 30 minut dziennie czytają książki o samorozwoju, materiały zawodowe i literaturę historyczną. Tylko 2% biednych ludzi poświęca tyle czasu na czytanie.

8. Późne wstawanie

Ponad połowa biznesmenów o wysokich dochodach obserwowanych przez Toma Corleya obudziła się co najmniej 3 godziny przed rozpoczęciem dnia pracy, czyli około 5 rano. Spędzają czas rano planując rzeczy do zrobienia, pracując nad osobiste projekty (jeśli pracują dla dużych firm) i uprawianie sportu.

Wiele osób odnoszących sukcesy medytuje lub po prostu myśli o czymś w ciszy po 10-15 minut. Wczesne wstawanie nie oznacza niewystarczającego snu. 89% osób zamożnych przesypia od 7 do 8 godzin na dobę, a kładą się spać o zalecanej porze: między 21 a 22

9. Komunikowanie się z toksycznymi ludźmi

96% ludzi, którzy żyją od wypłaty do wypłaty, zna kogoś, kto uwielbia plotkować lub narzekać na swoje życie. Ludzie sukcesu komunikują się z tymi, którzy nie są negatywni, ale wręcz przeciwnie, z tymi, którzy ich inspirują do zrobienia czegoś. Możesz łatwo zwiększyć liczbę takich osób wokół siebie, odwiedzając wydarzenia kulturalne, pracując jako wolontariusze lub będąc członkiem organizacji non-profit. I powinieneś spędzać cały swój czas dla siebie, aż spotkasz ludzi wartych Twojego czasu.

10. Za dużo wydajesz

Większość biednych ludzi wydaje znacznie więcej, niż zarabia. Prawdopodobnie znasz ludzi, którzy kupują drogie samochody, telefony i inne rzeczy na kredyt , mimo że ich na to nie stać i tak naprawdę ich nie potrzebują. Zamożni ludzie zwykle trzymają się następującego systemu podziału dochodów:

  • 20% - konta oszczędnościowe
  • 25% - opłacenie czynszu lub kredytu hipotecznego
  • 15% - żywność
  • 10% - rozrywka
  • 5% - serwis samochodowy
  • Reszta pieniędzy jest wydawana na takie nietrwałe rzeczy, jak ubrania, lekarstwa i edukacja.

Bonus: Jak znaleźć swoją pasję

Kiedy Tom Corley przestudiował zwyczaje bogatych ludzi, doszedł do wniosku: odnoszą sukcesy, ponieważ najpierw zrobili coś, co naprawdę lubili, a następnie zamienili to w źródło dochodu. Jeśli nadal szukasz swojego zawodu, oto plan działania:

  1. Zrób listę rzeczy, które lubisz robić. Zaznacz te, które wymagają od ciebie pewnych umiejętności.
  2. Podkreśl teraz 10 rzeczy, które lubisz robić bardziej niż inne. Oceń je w skali od 1 do 10. 10 oznacza aktywność, której nie tylko lubisz, ale która sprawia ci przyjemność.
  3. Następnie oceń te same 10 działań pod kątem potencjalnego dochodu. Na przykład oblicz, ile szalików możesz zrobić na drutach w ciągu jednego miesiąca i policz, ile pieniędzy możesz zarobić na ich sprzedaży.
  4. Na koniec dodaj wyniki dla każdego zadania. Te, które otrzymały najwyższe punkty, powinny być celami twojego życia.

źródło:brightside.me